Smartwatch dla dziecka. Lokalizator GPS dla rodzica czyli Child Watch Touch
7 lat to poważny wiek. Przedszkolak staje się uczniakiem, pierwszoklasistą. Samodzielność wchodzi na wyższy poziom... tu mama czy tata nie odprowadza dziecka już pod same drzwi klasy, tu dziecko musi radzić sobie po lekcjach samo... samo udać się na świetlicę i samo trafić do szkolnego autobusu a wysiadając z niego dojść jeszcze do domu. Dzieci zazwyczaj przerażeni są w pierwszych dniach, później im to mija. Rodzicom niestety tak szybko nie mija. Rodzice chcą mieć swoje dziecko pod kontrolą, być pewnym, że dziecko dotarło do szkoły czy domu, że jest bezpieczne. Można zaopatrzyć dziecko w telefon ale mnie takie rozwiązanie nie przekonuje. I nie mam wcale tu na myśli faktu, że takowy telefon mój 7latek zapewne szybciej by zgubił niż go dostał ale fakt spędzania kilku godzin dziennie na graniu w różne gry do mnie totalnie nie przemawia. Dlatego na 7 urodziny mój pierworodny otrzymał... zegarek! Ale nie jest to zwykły zegarek :)


Smart Watch Calmean Child Watch Touch. Nierzucający się w oczy zegarek z funkcją dzwonienia, który jednocześnie jest lokalizatorem GPS. Działa jak telefon komórkowy, wykonuje i odbiera połączenia. Dbając o bezpieczeństwo maluchów obsługuje tylko i wyłącznie numery, które sami wprowadzimy. Lokalizator GPS dla dzieci wskazuje miejsce pobytu dziecka z dokładnością do jednego metra. Możemy w pełni monitorować trasę jaką się porusza a także ustalić tzw. bezpieczne strefy, w których w danym czasie powinno przebywać nasze dziecko i kiedy tylko ją opuści – natychmiast otrzymujemy powiadomienie, a zegarek wydaje sygnał dźwiękowy informujący dziecko o tym, że znajduję się tam, gdzie nie powinno. W praktyce jeśli ustalimy dom i szkołę to dostaniemy informację, że dziecko opuściło dom a następnie, że dotarło do szkoły. Dla mnie jest to bardzo praktyczne i bezpieczne rozwiązanie.


Zegarek dostępny jest w 4 wersjach kolorystycznych.


Każdy z nich posiada kabel micro USB za pomocą, którego następuje ładowanie zegarka. Urządzenie i system są na tyle sprytne, że dodatkowo otrzymujemy powiadomienie, kiedy zegarek ma niski stan baterii, co pozwala nam uniknąć sytuacji, w której dziecko korzysta z rozładowanego zegarka.


Dodatkowo, pod tarczą zegarka znajduje się czujnik, więc kiedy tylko nasze dziecko ściągnie zegarek z ręki – również otrzymujemy powiadomienie. Zegarek sam w sobie jest bardzo prosty w obsłudze.


W pakiecie z zegarkiem dostajemy:
 • dostęp do Panelu Kontrolnego na stronie internetowej www.calmean.pl i aplikacji na telefonie z systemem Google Android oraz Apple iOS (iPhone),
 • dostęp do bieżącej i historycznej lokalizacji dziecka,
 • obsługę bezpiecznych stref,
 • nasłuch, system nagród dla dziecka, funkcję Zdrowie i wiele innych. 


  Nasz Smartwatch to bardzo sprytne urządzenie... zegarek, telefon, lokalizator GPS, budzik. To również 30 minut co miesiąc na rozmowy wychodzące, które dziecko mam za sprawą dołączonej karty SIM. Jeśli macie takie życzenie, możecie zmienić kartę SIM na jakąkolwiek inną - urządzenie nie ma żadnego sim-locka. To również pakiet 30 SMS-ów wychodzących z zegarka z informacją o tym, co dzieje się z dzieckiem.


  Fajną opcją zegarka jest również opcja ukryta pod przyciskiem SOS. Kiedy dziecko poczuje się zagrożone, może nacisnąć mały guziczek umieszczony z boku zegarka. Wtedy automatycznie Child Watch zadzwoni i wyśle do rodzica SMS oraz email. Telefon alarmowy, czyli ten pod który zegarek dzwoni ustalamy sami i możemy wprowadzić dwa takowe numery.


  Nasz Smartwatch nie jest niestety bez kosztowym urządzeniem. Pierwszy miesiąc korzystania z systemu CALMEAN jest bezpłatny. Każdy kolejny kosztuje od 9,90zł. Jednak co ważne... wykupienie pakietu nie zobowiązuje do podpisywania żadnych stałych umów okresowych. W każdej chwili możemy zrezygnować z korzystania z CALMEAN i zacząć go używać w dowolnym momencie.

  A Wy co myślicie o takich nowoczesnych urządzeniach? Macie? Sprawdzają się?

  Prześlij komentarz

  0 Komentarze