Mr. Men i Mała Miss - wyjątkowa seria książeczek dla dzieciKsiążki z charakterem... a raczej o różnych cechach charakteru, osobowościach i emocjach. 10 tytułów, które właśnie ukazały się nakładem Wydawnictwa Egmont to zaledwie niewielka część całej serii bowiem na świecie dostępnych jest pona 80 tytułów! Zatem czekamy na kolejne części polskiej wersji :) A tymczasem kilka słów o tych na pierwszy rzut oka niepozornie wyglądających książeczkach...


Seria książeczek Mr Men i Mała Miss ma na celu pokazać czytelnikowi pewne cechy charakteru, zachowań czy emocji, nauczyć go je nazywać a jak większość z nas wie o emocjach nie łatwo się mówi... zwłaszcza o tych negatywnych, o słabych cechach osobowości. Każda książeczka jest inna, każda dotyczy innego typu charakteru... i tak dla dziewczynek mamy małą wstydnisie, uparciuszki, złośnice, buntowniczki czy pomocnice a wśród chłopców królują leniuszki, bałaganiarze, bystrzaki, radosne chłopaki.


Niewielkich rozmiarów książeczki, w miękkich okładkach, z wesołymi, kolorowymi ilustracjami opisują przygodę danego bohatera w sposób prosty i zrozumiały - szczególnie dla młodego słuchacza. Historie są zabawne, optymistyczne, opatrzone krótką acz prawdziwą puentą.


Mała Pomocnica uwielbia wszystkim pomagać. Ale dobre chęci to nie wszystko... często to pomaganie zwyczajnie jej nie wychodzi, powiedziałabym nawet że więcej z tego pomagania szkody niż pożytku. Mała pomocnica najzwyczajniej w świecie jest osóbką dość niezdarną ;) Pewnego dnia postanowiła pomóc Panu Radosnemu, który zachorował... choć Pan Radosny wcale nie potrzebował pomocy, Mała Pomocnica nie zwracała na to w ogóle uwagi. A skutków jej pomocy możecie się tylko domyśleć ;) 


Pan Radosny jest okrąglutki, grubiutki i … radosny. Zawsze tryska optymizmem i nigdy się nie smuci. Jest wesoły, szczęśliwy, a dobry nastrój go nie opuszcza. Swoim podejściem do życia zaraża wszystkich i dzięki niemu każdy w końcu zaczyna się śmiać i radować. Pewnego dnia spotkał najsmutniejszą osobę na świecie... Pana Smuteczka i już możecie się domyśleć jakie było zadanie Pana Radosnego. Czy udało mu się pomóc Panu Smuteczkowi żeby nie był już nigdy smutny? Musicie sami się przekonać ;)Nie będę opisywać Wam każdej z książki bo post nie dość, że byłby strasznie długi to jeszcze mało ciekawy. W dodatku nie chcę zdradzać Wam wszystkich historii. Zdradzę Wam tylko, jakie charakterki posiadają moje dzieciaki... Kuba to ewidentnie taki Mały Uparciuszek i Pan Bałagan w jednym... skumulowane siły ale jak tata twierdzi wyssał to z mlekiem mamy ;) Olcia to Pani Bystrzak i Wstydnisia a Emi to Mała Buntowniczka. A jakie cechy charakteru mają Wasze dzieciaczki?Cała seria przypadła nam do gustu i chętnie sięgniemy po kolejne tytuły, gdy tylko się ukażą :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze