Zimowe nowosci od NKZima... i co z tego, że kalendarzowa w pełni jak za oknem można by rzec, że piękną wiosnę tej zimy mamy. Jeszcze chwila i dzieciaki zapomną co to śnieg. Ferie w pełni, śniegu brak a zamiast tego mamy przebłyski słońca przeplatane wichurami. Na podwórko ciężko wyjść. Muszę więc szukać alternatywnych zajęć aby nie zbzikować z trójką maluchów w domu ;) Na szczęście są cudowne wydawnictwa, któe co jakiś czas raczą nas nowościami :)


Absolutnie fantastyczne połącz kropki to kontynuacja znakomitej serii, do której należą Absolutnie fantastyczne labirynty, które to nie omieszkałam Wam przedstawić jakiś czas temu. Kuba uwielbiał labirynty tego wydawnictwa, dlatego też bez ryzyka nieomal w ciemno zamawiałam tą publikację. Powiecie zwykłe połącz kropki... otóż mylicie się bowiem książka ta jest tak fantastycznie zilustrowana, że szkoda po niej pisać :) I choć kropki wydają się "nadziubdziane" to uwierzcie mi 6 czy 7latek poradzi sobie z nimi wyśmienicie. 100 bardzo zróżnicowanych rozkładówek zajmie dzieci na dłuuuugi czas.
"Kto dostrzeże nietoperze? Kto odszuka nieświszczuka? Wyrusz w podróż dookoła zwierzęcego świata – od niebosiężnych szczytów Himalajów po tajemnicze głębie Pacyfiku. Po drodze zabłądzisz na pustyni Gobi, popłyniesz na wyspy Galapagos, wypatrzysz jaguara w lasach deszczowych Amazonii, zanurzysz się w jeziorze Bajkał, zagłębisz w bezkresnej rosyjskiej tajdze, a nawet popluskasz w gorących źródłach Japonii ze stadkiem makaków. A także dowiesz się w końcu, kim są: moloch straszliwy, patelnica niebieskoplama, perewiaska marmurkowa, orłosęp brodaty, groźnica niema, lodofoka grenlandzka i kotek cętkowany. Ta książka oczaruje każdego małego przyrodnika!?" Tymi słowami autor opisuje wspaniałą książkę dla małych przyrodników, która łączy w sobie naukę przez zabawę... przyroda, geografia a także matematyka w połączeniu z treningiem spostrzegawczości i bystrości - to nie może się nie podobać -  Gdzie się chowa śnieżna sowa? Znajduj zwierzęta na wszystkich kontynentach


Pięknie zilustrowana książka pełna łamigłówek nie tylko dla dzieci. Przedstawia rozmaite zakątki naszego globu, sporo gatunków zwierząt, które ukryły się na poszczególnych rozkładówkach książki. I wcale nie jest tak łatwo je odnaleźć zwłaszcza że z mistrzowską precyzją wtapiają się w jakże mistrzowskie grafiki.POLECAMY zimą i o każdej porze roku :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze