Czytaj z AlbikiemCzytaj z Albikiem - czytające pióro (choć moje dzieci twierdzą, że to mazak ;)), mówiąca książka - dziecko w siódmym niebie! I nie ważne czy przedszkolak czy starsze dziecko... zachwyt jest na tym samym poziomie.


Czytające pióro, to magiczne urządzenie przypominające długopis o nieco grubszych gabarytach, które po włączeniu i przyłożeniu czubka do książki, zaczyna ją czytać. Dzieciaki wcale nie muszą umieć czytać aby mogły same „przeczytać“ bajkę. Wszystkie książki (a jest ich aż 5!) nagrane są jak słuchowiska – na głosy, a nie przy pomocy jednego lektora. Na pierwszy rzut oka książki wyglądają jak zwykłe kartonówki ale w połączeniu z piórem okazują się skarbnicą dźwięków, zagadek i łamigłówek.


Elektroniczne pióro można kupić w zestawie z książką (najkorzystniej cenowo wychodzi). Oprócz tego w skład zestawu wchodzi ładowarka (tak, tak nie potrzebujemy do zabawy baterii!), kabel USB, przewodnik, 10 sztuk naklejek na odtwarzacz MP3, 10 sztuk naklejek regulacji głośności.

Długopis jest bardzo prosty w obsłudze, ma cztery przyciski i święcącą buzię. Większość funkcji zmieniamy dotykając końcówką urządzenia do odpowiedniego miejsca w książce. Sam długopis ma przyciski do działań podstawowych: włączanie, wyłączanie, głośniej, ciszej, powtórz.

Zaletą Albika jest fakt, iż tak naprawdę potrzebujemy tylko 1 pióro, które pasuje do wszystkich książek. Książki z kolei możemy dopasować do wieku naszego dziecka... pierwsza jest dla najmłodszych 3+, kolejne dla 5+, 6+ i 7+. 
MÓJ PIERWSZY ELEMENTARZ przeznaczony jest dla dzieci najmłodszych, 3+. Zawiera blisko 1000 nagrań dźwięków i tekstów. Po głębszej analizie stwierdzam, iż książka ta idealnie nadaje się dla przedszkolaków ponieważ materiał w niej znajdujący się nie wykracza poza wiedzę przedszkolną.

MÓJ PIERWSZY ELEMENTARZ pozwoli dzieciom w łatwy sposób nabyć podstawową wiedzę o otaczającym świecie, liczbach, kolorach i literach. Książkę urozmaicają zabawne odgłosy, dialogi i piosenki. Dzięki prostym quizom dzieci utrwalą zdobytą wiedzę, a także będą się doskonale bawić i chętnie wracać do nauki!W każdej części znajdują się ikonki, które po dotknięciu piórem przestawiają go na inny tryb – czytanie nazw przedmiotów, dialogi, informacje podstawowe, informacje dodatkowe, dźwięki (piosenki, wierszyki, głosy zwierząt, itd), gry (quizy na trzech poziomach trudności). Moje dziewczyny uwielbiają zwłaszcza quizy bowiem Albik "zmusza" je do aktywności i wspólnej zabawy.


ATLAS ŚWIATA – przeznaczony jest dla dzieci 6+ i zawiera blisko 1800 dźwięków i tekstów (czyli prawie 2x więcej niż elementarz a co za tym idzie dwa razy więcej zabawy). Na każdej rozkładówce jest jeden kontynent z prostą i czytelną grafiką.Na początku książki znajduje się mapa całego świata, a na końcu mapa Polski. Pióro przeczyta nazwy państw, stolic, ciekawostki (m.in. najmniejsze/największe państwo, najbardziej zaludnione państwo, dziwne nazwy itd.), informacje dodatkowe. Dzieci mają również możliwość zagrania w trzy gry na różnym poziomie trudności - świetny sprawdzian wiedzy!
Albik to ogrom możliwości nauki i zabawy w jednym zarówno dla malucha jak i starszaka. To świetna pomoc dydaktyczna dla dzieci obok, której żadne dziecko nie przejdzie obojętnie i z pewnością nie odłoży jej na półkę po 5 minutach zabawy. U nas odkąd się pojawił jest non stop w użyciu jak nie przez jedno to drugie, trzecie dziecko. Myślę, że szybko się on im nie znudzi :)


Więcej o Czytaj z Albikiem możecie przeczytać TUTAJ.

Prześlij komentarz

0 Komentarze