Drewniane zabawki dla najmlodszychMotoryka mała i jej rozwój... w ciągu pierwszych lat życia dziecka rozwija się ona bardzo szybko. Warto wspierać jej rozwój nie tylko poprzez różne zabawy plastyczne ale i za pomocą dobrze dobranych zabawek... zabawek, po które maluch będzie sam sięgał z ochotą, zabawek, które pozwolą mu się bawić i ćwiczyć jednocześnie. Wkładanie, wyjmowanie, naciskanie, przekładanie, rzucanie, turlanie, przesypywanie to tylko część czynności, które sprawiają, że dziecko w późniejszym czasie nie będzie miało problemów z pisaniem. Ale rozwój motoryki małej to nie tylko rozwój sprawności ruchowej dłoni. To także rozwój koordynacji oko-ręka, rozwój koncentracji. Dziś kolejna porcja zabawek dla najmłodszych godnych polecenia...


PINGWINEK MARCINEK - kolorowy pingwinek wykonany z jasnego, naturalnego drewna. Wielobarwne krążki do nakładania w odpowiedniej kolejności rozwijają kreatywność, wspomagają naukę nazywania kolorów oraz ułatwiają poznawanie kształtów. Dziecko porównuje, który krążek jest większy a który mniejszy. Dziecko ćwiczy zdolności manualne poprzez "ubieranie" pingwinka w odpowiednie krążki.
ZWIERZAKI FIGURAKI - uśmiechnięte zwierzaki to zabawka również wykonana z drewna. Zwierzaki Figuraki to nic innego jak krążki... 
- o różnym kształcie (trójkąt, kwadrat, pięciokąt oraz okrąg), 
- o różnym kolorze (zielony, różowy, niebieski i pomarańczowy,
- z cyferkami (od 1 do 10).


Dziecko bawić się nimi może na wiele sposobów a zabawy te sprawią, że nauka kształtów, kolorów czy liczenia będzie świetną zabawą.

POLECAMY! Zabawki rozwijające umiejętność logicznego myślenia i koncentracji od najmłodszych lat.  Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Uwielbiam drewniane zabawki i moja córcia także. Coś podobnego do tego pingwinka mieliśmy tyle, że materiałowe i też się fajnie sprawdzało jak Klara była mała. A drewniane klocki z pudełkiem gdzie można wrzucać je kształtami do dziś należą do naszych ulubionych. Przebiły plastikowy śpiewający garnek z fisher price. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)