czwartek, 1 lutego 2018

Gotowanie z Kapitanem Nauka

Kreatywnie w domu


Jeśli chodzi o gotowanie to jest to moja nie za mocna strona... nie lubię go tak jak i sprzątania. Ale łudzę się, że kiedyś pyszne obiadki będą gotować mi moje dzieci <naiwna?>. Tymczasem aby zaszczepić w nich pasję do gotowania wyposażam ich w co mogę... kuchnia, garnki do zabawy, warzywa do krojenia, gry edukacyjne... Bardzo fajną pozycję wśród gier jeśli chodzi o gotowanie ma Kapitan Nauka (tak twierdzą znajomi). Nie omieszkałam tego sprawdzić.


12 różnych gier w jednym pudełku, gier zróżnicowanych pod względem stopnia trudności i ilości graczy, gier dla dzieci z przedziału wiekowego 3-7lat. Elementy gry są bardzo dobrze wykonane, mają dobrą grafikę, mocny nadruk, pomocną instrukcję, zaokrąglone rogi.

W pudełku znajduje się:
- 3 talerze o średnicy 18 cm z potrawami (zupa, sałatka, pizza, zestaw śniadaniowy)
- 36 żetonów o średnicy 4,5 cm ze składnikami
- cztery dwustronne karty 14,5 × 9,5 cm (jedna strona to lista zakupów z wymieszanymi składnikami, druga strona to lista składników potraw)
- instrukcja z 12 grami i zabawami.

Kapitan Nauka przyzwyczaił nas już do tego, że przez zabawę przemyca dzieciom naukę angielskiego. Tak też jest i w tej grze. Każda karta zawiera również angielskie słówka. W instrukcji również znajdziemy propozycje językowych zabaw.

Producent wśród gier proponuje takie gry jak... Mistrz gotowania na czas - gra dla najmłodszych dzieci, Nie zapomnij o włoszczyźnie - gra ćwicząca pamięć dla nieco starszych dzieci, Kulinarni podkradacze, Kto pierwszy czy Kulinarne bingo. Ale tak na prawdę gier możemy wymyślić sporo więcej... ogranicza nas a właściwie dzieci jedynie wyobraźnia :)Gotowanie to świetna gra ćwicząca pamięć, logiczne myślenie a także umiejętność współpracy w grupie.

Czy polecamy! Zdecydowanie TAK!

Z tą grą nie ma mowy o nudzie :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates