Przybornik na kredkiW naszym domu ilość kredek posiadanych przez dzieciaki może przyprawić o ból głowy... zwłaszcza jeśli co rusz są porozrzucane w innym miejscu pokoju (na szczęście tylko jednego pokoju ;)) Postanowiłam z tym skończyć bo codzienne prośby o zbieranie kredek już mi się znudziły a dzieciakom znudziło się codzienne ich sprzątanie ;) Wspólnie z dzieciakami stworzyliśmy porządny przybornik na kredki.


Do jego stworzenia wykorzystaliśmy skrzynkę po mandarynkach ;) rolki po srajtaśmie, farbki, płatki osikowe. klej i inne ozdobniki :) Dziewczyny pomalowały rolki na różne kolory. Po wyschnięciu farby, ozdobiły je taśmą.


Roli za pomocą kleju na gorąco połączyłam ze sobą oraz ze skrzynką. Dzięki temu manewrowi rolki są na stałym miejscu, nic się nie przewraca i nie przesuwa.

Jako, że brakło nam rolek (tak, tak brakło!) część przybornika wykonałyśmy z tektury falistej... jak się okazało był to strzał w 10 bowiem przegródki, które z niej powstały idealnie spisują się na mniejsze kredki, nożyczki, kleje...


Na koniec ozdobiliśmy jeszcze naszą skrzynkę z zewnątrz...
I tak oto prezentuje się nasz przybornik...Prawda, że śliczny? A problem z kredkami z dnia na dzień zniknął :)

Takie coś z niczego a powstało coś mega praktycznego :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze