TabelkoweLOVE czyli mnożenia cd...Jeden z ostatnich postów (ale nie ostatni!) z tabliczką mnożenia w roli głównej. Tabliczka praktycznie ogarnięta, nie ma sensu dalej jej wałkować a jedynie utrwalać podczas rozwiązywania chociażby zadań tekstowych :) Dziś na tapecie tabelkoweLOVE... pamiętam jak bardzo podobały się Oli takie zabawy, gdy uczyła się czytać. Postanowiłam sprawdzić czy i mojemu 7latkowi przypadną one do gustu. Napiszę jedno słowo... przypadły!


Tabelki wypełnione działaniami do wykonania... uzupełniane poprzez pisanie, wybieranie właściwego wyniku (kolorowanie), przyklejanie. Do wyboru, do koloru... różnorodność musi być aby nie wkradła się nuda :)


Pierwsza tabelka a właściwie dwie... jedna zawiera działania a druga czeka na uzupełnienie... uzupełniamy na zasadzie analogii...

Rozwiązanie drugiej tabelki polega na pokolorowaniu właściwego wyniku... dziecko do wyboru ma dwa rozwiązania i tylko jedno z nich jest właściwe.Kolejna tabelka rozwiązuje się analogicznie jak poprzednie z tą różnicą, że wyniki zapisane są na mini karteczkach a dziecka zadaniem jest obliczyć, odszukać właściwego wyniku i dokleić go we właściwe miejsce.


Ostatnia tabelka zabawa polegająca na wylosowaniu karteczki z działaniem, obliczeniu, odszukania wyniku na karcie pracy i przyklejeniu na nim wylosowanej karteczki. Tu zamiast kleju można użyć pinesek, za pomocą których połączymy działania z ich wynikami :)
Taki tam nasz sposób na utrwalanie tabliczki mnożenia... nauka przez zabawę zawsze górą!Jeśli jesteś zainteresowana/y otrzymaniem powyższych kart pracy napisz do mnie :)


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Pamiętaj, że otrzymane karty są przeznaczone tylko i wyłącznie do Twojego domowego użytku a nie na sprzedaż.

Przypominam tylko, że są to materiały do własnego użytku a nie na sprzedaż ;)


Jeśli podobają się Wam nasze zabawy zostawcie proszę po sobie ślad w postaci komentarza. A jeśli uważacie, że nasze pomysły zasługują na uwagę, to UDOSTĘPNIAJCIE je światu ;)

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)