Kicia Kocia - książeczki, które lubią dzieciKicia Kocia to wspaniała i bardzo wartościowa seria dla kilkulatków... 3-5latków. Dlaczego taki przedział wiekowy? Dlatego, że treść jest prosta i krótka a co za tym idzie dziecko bez problemu rozumie przekaz i nie pominie tego co najistotniejsze. Treść z kolei przekazuje wartościowe rzeczy, wplecione w tekst ważne uwagi a także pozwala dziecku oswoić się z trudnymi sytuacjami na jakie napotyka w życiu. Z każdej książeczki dzieci się czegoś uczą i widać to wyraźnie chociażby zabawie między sobą powtarzają dialogi z Kici Koci: uważaj garnek jest gorący, woda jest mokra itd. W książeczkach ukazane są rozmaite emocje... od radości i ekscytacji do zazdrości, gniewu i smutku.

Książeczki są w małym podręcznym formacie, w broszurowej oprawie, wypełnione ilustracjami. Bohaterowie to w połowie zwierzaki (w ludzkich stylizacjach i domach), a w połowie dzieci. 


Całą serię znajdziecie tu: Kicia Kocia

Wraz z kotką dzieci uczą się np. gotować, grają na instrumentach, bawią się na placu zabaw, idą do lekarza, na basen, poznają policjanta i strażaka czy uczą jak zachować się, gdy burza zaskoczy nas poza domem. A dziś przed Wami Kicia Kocia: Kicia Kocia - Witaminowe przyjęcie, Kicia Kocia gotuje, Kicia Kocia nie może zasnąć, Kicia Kocia w pociągu.


Kicia Kocia - Witaminowe przyjęcie - książeczka przedstawia jakże aktualny i ważny społecznie problem objadania się słodyczami przez maluchy, który prowadzi do licznych zaburzeń zdrowotnych. Książeczka skierowana głównie do dzieci, które najchętniej jadłby tylko słodycze, dla których owoce mogłyby w ogóle nie istnieć. Książeczka spodoba się również dzieciom, które pochłaniają owoce w ogromnej ilości a po przeczytaniu książki utwierdzą się tylko w swoich dobrych wyborach. Autorka w ciekawy sposób na przykładzie doświadczeń bohaterów pokazuje, że słodkie obżarstwo może się negatywnie odbić na zdrowiu. Jako alternatywę dla cukierków, batoników i żelków proponuje owoce, warzywa czy domowej roboty ciasteczka owsiane, które dzięki zastosowaniu pomysłu z przyjęciem w gronie przyjaciół, znacznie zyskują na atrakcyjności. Książka może pomóc w kształtowaniu prawidłowych, zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci, bo jeśli ulubiona bohaterka dziecka zajada się marchewką, to może warto jednak jej spróbować ;)

Kicia Kocia gotuje - historia zawarta w tej książeczce zachęca dzieci do wspólnego gotowania ale jednocześnie pokazuje dzieciom, że zabawy w kuchni to nie przelewki, że w kuchni trzeba być ostrożnym, trzeba uważać. Książka najzwyczajniej w świecie uczy dzieci bezpiecznego zachowania w kuchni.

Kicia Kocia nie może zasnąć - książeczka, w której poruszono problem nocnych dziecięcych lęków. Tytuł ten skierowany jest głównie do dzieci, które boją się ciemności w pokoju. Ogromny plus za to, że mama Kici nie bagatelizuje jej strachu, tylko spokojnie wytłumaczyła, że nie ma się czego obawiać, a nawet wspólnie z córką sprawdziła w całym pokoju, że nie chowa się tam żaden potwór.

Kicia Kocia w pociągu - książka, która idealnie sprawdzi się przed planowaną podróżą pociągiem. Przybliży dzieciom bowiem różnice między pociągiem a tramwajem, zwyczajnie przybliży podróż. Jest o tym co jest w przedziale, że pociągiem jeżdżą też inni ludzie, że jest pan, który sprawdza czy ktoś nie jedzie na gapę.
 

Znacie książki o Kici Koci? Lubicie je? Które są Wasze ulubione. Czekam na Wasze komentarze szczególnie o tych, których nie posiadamy w swojej kolekcji.


Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)