To nie jest kolejna książka do matmy!O tym, że jestem mistrzynią w wyszukiwaniu perełek wśród książek dla dzieci, książek rozwijających logiczne myślenie i umiejętności matematyczne mogliście się już przekonać nie raz i nie dwa. Dziś pokażę Wam kolejną matematyczną perełkę choć jej tytuł brzmi zupełnie przekornie... To nie jest kolejna książka do matmy. Uwielbiam pokazywać moim dzieciom, że królowa nauk jest ważną częścią naszego życia. Uwielbiam udowadniać im, że matematyka jest piękna. Wystarczy odrobina kreatywności by liczby i figury przestały być takie straszne. Matematykę wystarczy jedynie odpowiednio zaprezentować dziecku a z pewnością dziecko ją pokocha. Baaa... na własnej skórze przekona się, że nie jest taka straszna jak ją malują ;)


Wracając do książki... pytanie brzmi... Czy matematyka i sztuka mają ze sobą coś wspólnego? Jeśli myślisz, że nic to tylko Ci się tak wydaję bowiem matematyka i sztuka mają więcej wspólnego niż Ci się wydaje ;)


DZIĘKI TEJ KSIĄŻCE ZOBACZYSZ, ŻE MATEMATYKA MOŻE BYĆ SZTUKĄ, A SZTUKA MATEMATYKĄ!


Nie ważne czy Twoje dziecko woli liczyć czy rysować... z tą książką czeka go świetna zabawa!

Jakich zadań możemy spodziewać się po otwarciu książki? Różnych! Od takich, z którymi mój 7latek radzi sobie bez problemu do takich, na rozwiązanie których musi jeszcze chwilkę zaczekać. I choć w książce pojawiają się m.in. takie pojęcia jak fraktale, krzywa Hilberta czy kardioida to możecie wierzyć mi na słowo... nie ma się czego obawiać! Narysowanie fraktalowego drzewa to pikuś ;)
Rysowaliście kiedyś liniami? A udało Wam się stworzyć smoczą krzywą? Liczbowe zakrętasy są Wam obce? Tworzyliście kiedyś płatki śniegu z papieru? Nie? Żałujcie! Ale dzięki tej książce możecie spróbować swoich sił... Ty albo Twoje dziecko... ja zdradzę Wam, że najchętniej sama rozpracowałabym wszystkie te zadania ;)
Część zadań z książki można wykonać bezpośrednio na jej stronach, z częścią trzeba jednak wyjść poza książkę chociażby z robieniem papierowych wielokątów.


Format książki A4, okładka broszurowa z dużymi skrzydełkami, wkład wieloskładkowy, klejony. Jednym słowem pisząc... książka starannie i solidnie wydane (z resztą do tego zdążyły nas już Dwie Siostry przyzwyczaić). Prawie sto stron niesamowitej zabawy, przy czym ostatnie dziewięć to kartki do różnego rodzaju ćwiczeń - pokryte większą lub mniejszą kratką, lub trójkątami.


Książka, która uczy i bawi jednocześnie, zachęca do kreatywności, mobilizuje do tworzenia.


To nie jest kolejna książka do matmy
Wydawnictwo Dwie Siostry
Tekst: Anna Weltman
Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Liczba stron: 96
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wiek: 7+
Rok wydania: 2018 

Prześlij komentarz

0 Komentarze