Zdobywcy Wiedzy - wyjątkowe miejsce do nauki i zabawy

Nie jestem zwolennikiem korzystania przez najmłodsze dzieci z komputerów czy tabletów ponieważ uważam, że na to mają czas ale przyznaję się bez bicia... zrobiłam wyjątek. Założyłam Kubie konto na... platformie edukacyjnej. Skusiłam się tylko dlatego, że dziecko korzysta z komputera w pożyteczny sposób zaspokajając jednocześnie potrzebę i chęć spędzania wolnego czasu przed ekranem komputera. A ja mam go pod pełną kontrolą... mogę kontrolować jego postępy kilkoma kliknięciami, mogę zaplanować mu dzienną dawkę zajęć poprzez selekcję zadań dostosowując je do jego posiadanej wiedzy, jak również mogę przygotować mu zadania domowe.


Platforma edukacyjna ZdobywcyWiedzy.pl, przeznaczona jest dla dzieci na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Przez ostatnie dwa tygodnie mieliśmy okazję zapoznać się z materiałem zgromadzonym na portalu i przetestować jego funkcjonalności. Czasu nie wiele ale już coś niecoś jesteśmy w stanie o niej napisać... zaczniemy od tego, że obsługa platformy jest bardzo łatwa, intuicyjna, nie sprawia mojemu 7latkowi żadnych problemów.


Platforma zawiera w sobie zestaw ok. 10 000 zadań w formie gier, quizów i wirtualnych ćwiczeń podzielonych na poszczególne klasy (1-3) i edukacje: polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą i język angielski.


Zadania są zróżnicowane... rebusy, wykreślanki, krzyżówki, memory i wiele, wiele innych. Taka różnorodność gier, zachowanie proporcji pomiędzy nauką i zabawą sprawia, że nie ma tu miejsca na nudę. Na uwagę zasługuje również bardzo przyjemna szata graficzna.Co oferuje nam platforma w poszczególnych edukacjach?

EDUKACJA POLONISTYCZNA 
Klasa 1 to głównie materiał związany z procesem wprowadzenia liter. Dziecko trenuje rozpoznawanie liter wzrokowo, uzupełnianie ich w odpowiednich miejscach w wyrazie. Są ćwiczenia związane ze słuchowym rozpoznawaniem głosek. Cały ogrom ćwiczeń na nazywanie przedmiotów, ludzi, zjawisk, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. W klasie 2 i 3 duży nacisk położony jest na zagadnienia ortograficzne i części mowy... dziecko rozwiązuje rozmaite zmagania... zaznaczanie literek na czas, łączenie sylab w pełne wyrazy i dopasowywanie słów do części mowy.


EDUKACJA MATEMATYCZNA
Tu dałabym się pokroić w ciemno, że Kuba będzie najwięcej "ogrywał się" właśnie z "królową nauk". On uwielbia cyferki, liczenie, łamigłówki matematyczne. I choć większość ćwiczeń z pierwszej klasy ma opanowane to z wielkim zaangażowaniem robi sobie powtórki ;) W edukacji matematycznej dziecko znajduje zadania z zakresu działań na liczbach, kolejności wykonywania działań, elementów geometrii, czy zagadnienia symetrii. Jest nauka godzin przy użycia dwóch typów zegara, czytanie kalendarza, wskazania termometru czy działania na zbiorach. Zadania są zróżnicowane... od układanek, przez symulator zakupów i gry skoncentrowane na ćwiczeniu spostrzegawczości. Jest tego sporo! 


EDUKACJA PRZYRODNICZA
Zawiera ciekawe pomysły zainteresowania dzieci zagadnieniami ze świata przyrody. Dziecko poznaje m.in. mapę świata, gatunki zwierząt i roślin, uczy się odróżniać grzyby jadalne od trujących a wszystko to opracowane za pomocą ciekawych ćwiczeń typu przeciągnij-upuść, krzyżówek, wykreślanek, układanek i wielu innych.


JĘZYK ANGIELSKI
Ćwiczenia z języka angielskiego są podzielone na moduły z materiałem podstawowym i rozszerzonym. Materiał pozwala dzieciom wzbogacać słownictwo i utrwalać podstawowe zwroty z życia codziennego. Dzieci bawią się angielskim za pomocą układania słów z klocków czy puzzli. Poznają angielskie słówka ze słuchu, na co w szkołach aktualnie chyba jest najbardziej kładziony nacisk. Zdobywcy wiedzy znacząco rozszerzają dzieciom zasób słownictwa wprowadzany w szkole.

Świetną sprawą jest wprowadzenie na platformie mechanizmu grywalizacji... zabawa połączona nie tylko z nauką ale i z rywalizacją z rówieśnikami... Dzieciaki rywalizują ze sobą w rankingach tygodniowych, miesięcznych, przedmiotowych i ogólnych zdobywając diamenty i odznaki.
Jedynie co rzuciło mi się w oczy na minus to fakt, że w momencie gdy dziecko chce powtórzyć dane ćwiczenie bądź poprawić wynik, jaki otrzymało za ćwiczenie to po ponownym uruchomieniu ćwiczenia nic się w nim nie zmienia... kolejność rozwiązywanych przykładów jest identyczna... co za tym idzie - sprytniejsze dzieciaki zwyczajnie po rozwiązują je na pamięć, a szkoda.

Zachęcam wszystkich Was do bezpłatnego zarejestrowania się na platformie. Każdy rodzic zainteresowany zakupem może swobodnie skorzystać z wersji demo, by przekonać się czy warto. Ja skorzystałam i nie żałuję :) Miesięczny koszt to jedynie 12,50zł/m-c (przy zakupie pakietu na cały rok z góry). Szczegółowy cennik dostępny jest tutaj.


Dla wszystkich naszych fanów mam 10% rabat na zakup wybranego pakietu. Aby otrzymać 10% rabat wystarczy podczas zakupu pakietu wpisać hasło: kreatywniewdomu


Naprawdę warto bo Zdobywcy Wiedzy to wyjątkowe miejsce do nauki i zabawy jednocześnie!
 

Prześlij komentarz

4 Komentarze

 1. Barbara Świst-Wicher3 marca 2018 14:14

  Wszystko ok. Ale ostatni slajd zawiera imiona i nazwiska dzieci, co chyba nie powinno mieć miejsca?! Przynajmniej ja nie chcę, aby pojawiło się tam nazwisko mojego dziecka! Bardzo proszę o usuniecie tego slajdu lub zasłonięcie nazwisk. Platforma jest zamknięta i nie powinno się ujawniać takich informacji (informacje dotyczą nieletnich).

  OdpowiedzUsuń
 2. Barbara Świst-Wicher4 marca 2018 00:28

  Bardzo dziękuję. :-) Wybacz, emocjonalny ton i taką stanowczość, ale jestem na to mocno wyczulona. Miałam już "drobne" kłopoty, kiedy to wizerunek mojego dziecka, bez mojej zgody został umieszczony na płatnym portalu dla fotoreporterów. Diabli wiedzą, kto, gdzie i kiedy wykorzysta dane osobowe (lub zdjęcie) dziecka.
  A Wasza recenzja ZW jest całkiem fajna! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. ok, masz rację nie pomyślałam o tym, juz usuwam

  OdpowiedzUsuń
 4. spoko, pewnie też bym podobnie zareagowała ;) jak się nie myśli to się obrywa ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)