ZWIERZAKI - Zabawy przedszkolaka przygotowujące do nauki czytania i pisaniaZwierzaki to zestaw ćwiczeń, które poprzez zabawę rozwijają umiejętności niezbędne podczas późniejszej nauki czytania i pisania.... analiza oraz synteza wzrokowa i słuchowa oraz sprawność motoryki ręki.


Moja 5latka dość dobrze radzi sobie już z czytaniem a mimo to bardzo chętnie rozwiązuje ćwiczenie za ćwiczeniem. 4latka idąc jej tropem, z ćwiczeniami radzi sobie równie dobrze. Moje dziewczyny ogólnie garną się do takiego typu ćwiczeń. Jakbym im pozwoliła to wszystkie ćwiczenia z tego zestawu śmignęłyby w jednym podejściu ;)

Każde ćwiczenie zaprezentowane jest na osobnej kartce... pojedyncze kartki spięte są ze sobą w taki sposób, że bez problemu można je wypiąć, skserować bądź też włożyć do koszulki a dzięki temu ćwiczenia na nich zawarte można rozwiązywać wielokrotnie. 


Zestaw Zwierzaki to zestaw 6 zwierzaków, które towarzyszą dziecku w zabawie. 46 stron wyśmienitej zabawy i nauki w jednym.


Każdy zwierzak posiada te same typy ćwiczeń...
– łączenia takich samych obrazków,
– odszukiwania brakujących elementów i różnic u przedstawionych zwierząt,
– kształtowania umiejętności odwracania wzoru,
– kategoryzowania,
– rysowania linii w wyznaczonym labiryncie i rysowania według wzoru.


Ćwiczenia te są idealne dla mojej młodszej pociechy, która do nie dawna nie garnęła się zbytnio do "gadania" bowiem ćwiczenia te zostały skonstruowane tak, by nie tylko  rozwijać umiejętności, które wspierają naukę czytania i pisania ale i stymulować rozwój mowy – dziecko słucha poleceń, powtarza nazwy, zdania, wskazuje wymienione zwierzęta, przedmioty, omawia swoje działania i nazywa elementy na obrazkach. Myślę, że po "ogarnięciu" najróżniejszych "gotowców" tego typu, podejmę próbę nauki czytania z najmłodszą latoroślą.


ZWIERZAKI - Zabawy przedszkolaka przygotowujące do nauki czytania i pisania POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze