Muminki - powrót do dzieciństwa


Muminki to jedna z ulubionych bajek mojego dzieciństwa. Pamiętam jak dziś to oczekiwanie na dobranockę... jedyną bajkę w ciągu dnia. Nie to co dziś dzieci mogą oglądać bajki 24h/dobę. Bajki z mojego dzieciństwa... Gumisie, Smurfy, Muminki... to były bajki. Dlatego też, gdy zobaczyłam, że Wydawnictwo Egmont wydało świetne książeczki z moimi ulubieńcami... Rodzina Muminków i ich przyjaciele... Włóczykij, Ryjek, Paszczak, Mała Mi, Muminek (aż chce się wrócić do dzieciństwa) wiedziałam, że muszę zapoznać ich z moimi dziećmi... choć w wersji książkowej.  Historie opisane w książeczkach są niedługie, bajecznie kolorowe, skierowane do dzieci już w wieku przedszkolnym bowiem są to historie, w których nie ma przemocy, zawsze dobrze się kończą, zawsze mają jakieś swoje ukryte przesłanie a także naukę dla dzieci. 


Muminek i Pieśń Oceanu - to był idealny dzień na jakąś wspaniałą przygodę. Muminek i jego przyjaciele dowiedzieli się od Taty Muminka o legendzie oceanu – pieśni, którą usłyszeć może tylko ten, kto muszlę znajdzie. Też chcieliby mieć własną muszlę dlatego wybrali się w podróż do Samotnej Wyspy w poszukiwaniu skarbu. Pech chciał, że złapała ich burza. Czy uda się przyjaciołom odnaleźć pieśń oceanu? Czy uda się im bezpiecznie wrócić do domu?


Muminek i urodzinowy guzik - dziś są urodziny Muminka... najcudowniejszy dzień w roku. Muminek dostał w prezencie od mamy pięknie błyszczący guzik, którym chciał się pochwalić swoim przyjaciołom. Szybko jednak przekonuje się, że jego przyjaciele nie mają czasu na oglądanie jego guzika, pojawia się smutek a nawet łzy... wszyscy zapomnieli o jego święcie? Nikt nie składa mu życzeń? Nikt nie ma czasu na zabawę z nim? Powód takiego zachowania przyjaciół może być tylko jeden. Koniecznie musicie to sprawdzić :)


Polecamy serię książeczek o przygodach Muminków.

Prześlij komentarz

0 Komentarze