PIX IT - niezwykłe klocki
Klocki... zabawa nimi to czysta korzyść dla małych jak i większych dzieci. Lego Duplo, Lego, zwykłe plastikowe czy drewniane... na długo zajmują większość dzieci. Klocki, które dziś Wam pokażę to moje największe odkrycie tego roku a zarazem największy hit wśród klocków. Jeszcze żadne klocki nie zajęły na tak długo całą moją trójkę! Na pierwszy rzut oka to miłe w dotyku klocki (wykonane są z wysokiej jakości silikonu), które można układać i układać...a zabawa nimi wspiera i stymuluje: rozwój myślenia abstrakcyjnego, rozwój wyobraźni i kreatywności, umiejętność koncentracji i skupienia na zadaniu, rozwój wyobraźni przestrzennej, pamięć, rozwój logicznego myślenia, rozwój małej motoryki, zdolności matematyczne, komunikację i rozwój słownictwa.


I poleca je MENSA! Także ten tego... nic więcej dodawać już nie muszę... po prostu zobaczcie jak my się bawimy :)


Nasz zestaw zawiera:
- 360 kolorowych elementów (w 6 kolorach)
- dwie maty: zielona (wersja trudniejsza) i przeźroczysta (wersja łatwiejsza)
- 2 książeczki z zadaniami w 4 językach (niestety nie ma wśród nich polskiego ;))W zależności od wieku, mamy różne możliwości zabawy o różnym stopniu trudności... najmłodsze dzieci uczą się odwzorowywać rozmaite kształty, układając je na półprzezroczystej macie (dzieci wkładają kartę z zadaniem pod matę i wykonują je według instrukcji), nieco starsze dzieci odwzorowują kształty z załączonej książeczki oraz tworzą własne obrazki na zielonej macie a te jeszcze ciut starsze dzieci stawiają chociażby pierwsze kroki nauce kodowania.
Przyznam się szczerze, że zawartość książeczek nieco mnie rozczarowała pod względem ilości obrazków do odwzorowania. Na szczęście zanim pojawił się nasz post pojawiły się również dodatkowe karty z możliwością pobrania i samodzielnego wydrukowania co zdecydowanie wydłuża czas samodzielnych zabaw dzieci. Karty do pobrania TUTAJ.


My nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie rozłożyli zabawy klockami na czynniki pierwsze. 

Układamy sekwencje... po odkryciu reguły, dziecko czarne klocki zamieni na te, które powinny się tam znaleźć.Ćwiczymy układanki lewopółkulowe...

Układamy odbicia lustrzane w wersji prostej jak i nieco bardziej skomplikowanej...
Kodujemy na różne sposoby...Ćwiczymy orientację przestrzenną... dorosły wyznacza pole startowe i mówi komendy (np. 3 czerwone klocki w prawo, 2 zielone w dół itd.) a dziecko słucha i układa.


Ćwiczymy pamięć... układamy jakiś wzór, dziecko go zapamiętuje, wzór zakrywamy a dziecko stara się go odtworzyć z pamięci. "Piszemy", czytamy, liczymy...


POLECAMY PIX IT! To nie tylko świetna zabawa ale i niezła dawka nauki... dziecko bawiąc się liczy, przelicza, dodaje. Uwielbiamy naukę przez zabawę!


PIX IT do kupienia na play2discover.pl


Prześlij komentarz

8 Komentarze

 1. Sylwia Antkowicz26 kwietnia 2018 17:38

  Pamietam cos podobnego z dziecinstwa i sprawialo mi ogromna frajde jak odtworzylam wzor. Moja coka jeszcze na etapie lego duplo, ale jak nieco podrośnie to na pewno sprawie jej takie klocki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała zabawa, wiele możliwości i do tego same zalety. Chętnie dopiszę ją na listę zabawkowych marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 3. z lego duplo również można świetnie się bawić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. warto! można zrobić zrzutkę rodzinna :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)