Puk, puk! Czy to mój Bóg?


Czas Wielkanocy dobiegł końca. Przed nami istny szał związany z komuniami. Przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej wymaga wielu przygotowań, nie tylko ze strony rodziców ale przede wszystkim ze strony dziecka. To ono jest tu najważniejsze i nie należy o tym zapominać. Przed nim ważny czas... po raz pierwszy przystąpi do spowiedzi świętej, po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyło we Mszy Świętej. Aby pomóc dziecku przygotować się do pierwszej spowiedzi Wydawnictwo Święty Wojciech wydało właśnie bardzo fajną książkę... Puk, puk! Czy to mój Bóg? Książka jest świetnym pomysłem, gdyż na rynku dostępnych jest sporo publikacji dla dzieci związanych z Pierwszą Komunią Świętą natomiast dotyczącej spowiedzi św. nie doszukałam się żadnej.


Dziecko znajdzie tu odpowiedź na często zadawane pytania... czym jest spowiedź, co to takiego rachunek sumienia i co się po nim w człowieku zmienia, czym jest postanowienie poprawy, pokuta czy zadośuczynienie, dlaczego tajemnica spowiedzi jest niezmiernie ważna. Wszystko wyjaśnione w 11 rozdziałach a każdy z nich zaczyna się do sceny z życia grupki przyjaciół... Magda, Zuzia, Jacek, Kacper i Maciek... to oni pomogą dzieciom wszystko zrozumieć a przygody jakie przeżywają są bliskie każdemu trzecioklasiście. W dodatku Magda zawsze omawia trudne sprawy z Aniołem Stróżem. To on pomaga zrozumieć jej kłopotliwe sytuacje. Każdy rozdział kończy się krótką definicją przedyskutowanego w nim tematu. 
Ostatni rozdział to przewodnik po spowiedzi świętej z formułą spowiedzi. 


Książka napisana została językiem zrozumiałym, a zagadnienia wyjaśnione w bardzo przestępny dla dziecka sposób. Po przeczytaniu książki wszelkie wątpliwości rodzące się nie tylko w dziecku ale i w każdym człowieku przed przystąpieniem do spowiedzi świętej jakby znikają. Duża czcionka i kolorowe ilustracje zachęcają dzieci do samodzielnego czytania.

I choć Kuba do Pierwszej Komunii Świętej i spowiedzi przystąpi dopiero za 2lata to cieszę się, że książka ta znalazła się w naszym domu.Wydawnictwo Święty Wojciech
Autor: s. Ines Krawczyk
Ilustrator: Elżbieta Kidacka
Ilość stron: 64
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2018

Prześlij komentarz

0 Komentarze