Zadziwiający świat ptakówJeśli myślicie, że bohaterem dzisiejszego postu będzie kolejna książka a'la encyklopedia to właściwie możecie zamknąć ten post i dalej już nie czytać ;) Dziś nie będzie książki dla dzieci, pełnej ilustracji, krótkiego tekstu aczkolwiek fakt, że bohaterami książki są zwierzęta a dokładniej ptaki może nieco nas zmylić... Zadziwiający świat ptaków. Co ptaki śpiewają o nas samych to znakomita książka odkrywająca wiele rzeczy z życia ptaków, o których nawet nie miałam pojęcia. 


Książka, która uzmysłowi czytelnikowi, że ptaki są bardziej skomplikowanymi, inteligentnymi i złożonymi stworzeniami niż większość z nas przypuszcza czy zakłada. Książka ta nie jest zwykłym zbiorem informacji o kolejnych gatunkach ptaków i dobrze bo takich książek w domu mamy już bardzo wiele. Książka ta to wciągające i dające do myślenia opowieści, w których rzetelną wiedzę ubarwiają anegdoty.
Książka jest warta przeczytania przede wszystkim dlatego, że przemawia przez nią fascynacja, pasja i wielka miłość do tematu.

Czytając kolejne historie dowiemy się m.in. co wspólnego mają orzechówki popielate zamieszkujące Amerykę Północą z londyńskimi taksówkarzami i choć Wam tego nie zdradzę to odpowiedź jest bardzo zaskakująca. Przeczytamy również o ptakach, które znajdziemy w niemal każdym polskim mieście, o ptakach, za którymi uwielbiają ganiać dzieciaki a nie koniecznie lubią je dorośli... gołębie... dowiemy się skąd wziął się gwałtowny trzepot ich skrzydeł, który towarzyszy gołębiom podczas podrywania się do lotu i lądowania.  Co jeszcze? Ptasia kupa (czyli guano), która utworzyła 60-metrową warstwę i stała się największym skarbem Peru czy to, że gawrony potrafią na kilka lat zapamiętać twarz człowieka, który wyrządził im krzywdę także bądźcie dla nich mili ;) A to, że afrykańska szara papuga potrafi liczyć do sześciu... wiedzieliście o tym? Nie będę psuć Wam zabawy i zdradzać wszystkich historii... koniecznie musicie je sami przeczytać!
Czego brakuje mi w książce? Obrazków, ilustracji, zdjęć na których można by zawiesić oko. Mimo tego jednego małego minusa cieszę się bardzo, że miałam okazję sięgnąć po tę książkę.

Wydawnictwo Feeria
Autor: Jim Robbins
Ilość stron: 400
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2018 

Prześlij komentarz

0 Komentarze