czwartek, 10 maja 2018

Łączniki - inny wymiar klocków

Kreatywnie w domu

Łączniki - niby klocki a jednak nie klocki... a może jednak klocki? Sama do końca nie wiem jak je zdefiniować. Jedno jest pewne... zabawa nimi jest wciągająca a wyobraźnia dziecka działa na pełnych obrotach.


36 sztuk w 6 kolorach... klocki konstrukcyjne, dzięki którym dzieciaki poćwiczą motorykę małą, rozruszają pracę szarych komórek, pobudzą wyobraźnię do działania.


Nasze propozycje zabaw z nimi...

Nauka kolorów...


Nauka liczenia...


Odwzorowania... zaczynamy od najprostszych zabaw w wymiarze 2D
Nieco bardziej skomplikowane odwzorowania ale wciąż w wymiarze 2D...By na końcu przejść do wymiaru 3D...Ćwiczymy sekwencje 2 i 3 elementowe...A także układanki lewopółkulowe...


Oczywiście poza "naukowymi" przykładami zabaw to pozostawiam dzieciom wolną rękę na zabawę nimi... już one doskonale wiedzą do czego i jak je zastosować ;)


POLECAMY!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 Comments:

  1. ksiazkowa wariatka10 maja 2018 14:10

    Genialne! Muszę podrzucić ten pomysł moim koleżankom od zaopatrzenia. Może uda się je kupić do biblioteki :-) Często ze starszym rodzeństwem do biblioteki przychodzą dwuletnie, a nawet roczne maluszki.

    OdpowiedzUsuń
  2. I maluszki nie będą chciały wyjść z biblioteki :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates