ks. Jan Twardowski dzieciom


Ks. Jan Twardowski napisał moc treści kierowanych do dzieci a jego opowiadania wypełnione są od pierwszej do ostatniej strony przemyśleniami i okruszynami dobra, miłości i serdeczności. Teksty są proste, mądre i trafiają do każdego. Kto nie wierzy - niech sam się przekona...


SIEDEM ŁYŻECZEK ROZMOWY O RODZINIE
Rodzina to jeden z ulubionych tematów ks. Jana Twardowskiego nic więc dziwnego, że w piękny i prosty sposób ukazuje on jej wartość.

Rodzina jest najważniejsza. Pan Bóg stworzył rodzinę po to, abyśmy uczyli się kochać. Jeśli ktoś byłby tylko sam – to kochałby tylko siebie.

Co to jest rodzina? Czy pies też do niej należy? Czy można kochać i smucić się? Czy można kochać i być surowym? Czy można kochać i czasem się kłócić? Kim jest mamusia? Pomyśl, jaki jesteś wobec swojego tatusia? Czy myślisz o nim? Czy modlisz się za niego? Czy babcia jest królową? Kiedy dom rodzinny jest miłością? To tylko niewielka część pytań, na których odpowiedź znajdziemy razem z ks. Janem Twardowskim.W książce tej znajdziemy dłuższe historie jak i krótkie opowiastki, jest proza, wiersze, rymowanki a nawet wyliczanki... jednym słowem... prawdziwe bogactwo literackie. Niezwykłe treści pięknie wydane i jeszcze piękniej zilustrowane. Ks. Jan Twardowski pokazuje istotę rodziny, jej znaczenie, powody dla których jest ona silną podstawą dla każdego z nas. Każda rodzina jest inna, każda wyjątkowa ale to w rodzinie kształtuje się młody człowiek, to w rodzinie jest wychowywany, w rodzinie uczy się wartości... odkrywa co dobre a co złe, to w rodzinie czerpie miłość i szacunek do drugiego. Bo w rodzinie ważny jest każdy z jej członków mamusia, tatuś, babcia, dziadek, dzieci i wszyscy inni.


Lektura napisana i stworzona w podobny sposób jak powyższa publikacja.
Tym razem z ks. Janem Twardowskim będziemy odkrywać: Co to jest miłość? I dlaczego jest taka ważna, może najważniejsza? Dlaczego Pan Bóg stworzył rodzinę? Kiedy miłość jest naprawdę, a kiedy na niby? Jak się przekonać, czy umiem kochać? Co to znaczy: kochać bliźniego, albo kochać się wzajemnie? Jak kochać Pana Boga i jak On kocha nas?

Ks. Jan Twardowski opisuje różne odcienie miłości... od dziecięcych uczuć do rodziców, rodzeństwa, przyjaciół, poprzez pierwsze młodzieńcze uniesienia i dojrzałość prowadzącą do założenia rodziny, aż po miłość do Boga. Bo każdy z nas kocha, kocha na wiele sposobów... Ta książka to hołd miłości.

Miłość to przede wszystkim bezinteresowność, odpowiedzialność, opiekuńczość i chęć dawania, a nie tylko brania a najważniejsze, by we wszystkim kierować się zasadą, której uczy Ewangelia: nie oko za oko, nie ząb za ząb, lecz serce za serce.

Książka ta to prawdziwy elementarz miłości, pełen życiowych drogowskazów i etycznych mądrości, przypomnienie o tym, co w życiu najważniejsze, o czym często zapominamy lub nie myślimy na co dzień.
Książka ta to rok spędzony z ks. Twardowskim... 12 miesięcy... od stycznia do grudnia podróżujemy przez rozmaite święta, okazje, rocznice. Autor pomoże nam się lepiej na nie przygotować, zwłaszcza w wymiarze duchowym.

Dla przykładu:

Styczeń to...
1 stycznia. Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Mari,
Światowy Dzień Modlitwy o Pokój
6 stycznia. Objawienie Pańskie (Trzech Króli)
Niedziela Chrztu Pańskiego
18 stycznia. Rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego (2006)
Tydzień powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan
21 stycznia. Dzień Babci
22 stycznia. Dzień Dziadka
Ferie zimowe
Publikacja zawiera aż 120 tekstów, cześć z nich zapewne dobrze już znacie, lecz część jest tu publikowana po raz pierwszy. Teksty uczą wrażliwości i dobroci stanowiąc serdeczną i życzliwą lekcje dla każdego, małego czy dużego. Tak aby młody czy stary potrafił dopiąć wszystko na ostatni guzik.


Bogato i barwnie ilustrowane książki mogą sugerować, iż są one adresowane do najmłodszych czytelników, ale tak naprawdę to lektura dla każdego... od malucha po staruszka.

Książki jedyne w swoim rodzaju, cudownie wydane... nie mogło ich zabraknąć w naszej domowej biblioteczce.


Prześlij komentarz

0 Komentarze