czwartek, 24 maja 2018

Magiczna symetria

Kreatywnie w domu
Ci co nas od czasu do czasu czytają z pewnością zauważyli, że ostatnio moje dzieciaki dość dobrze zaprzyjaźniły się z zabawami z symetrią lustrzaną. Radzi sobie z nią dość dobrze moja 5latka, a i 3latka nie odstaje i próbuje dorównać siostrze. Ćwiczymy odbicia lustrzane za pomocą kolorowanek, liczmanów, magicznych klocków a od niedawna zabawa pełną parą odbywa się na magicznym lustrze.


Zestaw dydaktyczny umożliwiający dzieciom odkrywanie zasad lustrzanego odbicia figur geometrycznych i wzorów składający się z dużego bezpiecznego lusterka w piankowej oprawie.

Lusterko to tworzy wygodną przestrzeń do eksperymentowania z kwadratami, trójkątami i rombami, które wchodzą w skład zestawu... 26 figur z pianki.


Figury wykonane są z grubej, sztywnej pianki w trzech kontrastujących kolorach.


Dzieci mogą tworzyć własne wzory bądź skorzystać z załączonych kart, które prezentują przykładowe kompozycje do odtworzenia. Karty są na dwóch poziomach trudności... dziecko układa zadany wzór (łatwiejszy poziom) bądź z utworzonego odbicia próbuje odtworzyć wzór (trudniejszy poziom).Magiczna symetria to niekończąca się zabawa pełna walorów edukacyjnych i rozwojowych. Układanie wzorów pomaga rozwijać orientację przestrzenną a także ćwiczy koncentrację.Bardzo fajna zabawa! POLECAMY :)

Magiczna symetria do nabycia TUTAJ.


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates