Moje sylabki w przedszkolu


Pozostając w tematyce nauki czytania i polecanych przeze mnie "gotowców"  dziś będzie o najmłodszym dziecku Wydawnictwa WIR... Moje sylabki w przedszkolu. Tak, tak... gromadzę i szykuję się na kolejne wyzwanie z Emi i czytaniem w roli głównej. Przygotowywanie nowych pomocy z wymagającym niemowlakiem łatwe nie będzie także będziemy pracować na tym co do tej pory udało mi się stworzyć a także posiłkować się tym co dobre od innych :)


Moje sylabki w przedszkolu  to zeszyt ćwiczeń, który wprowadza i zachęca dzieci do nauki czytania metodą sylabową. Dla mnie to najprostsza a zarazem najskuteczniejsza metoda. Jestem jej wierna od 3 lat ;)  System wprowadzania samogłosek i sylab jest zgodny z Symultaniczno-Sekwencyjną Nauką Czytania prof. Cieszyńskiej, a zadania i rozkład materiału w książeczce jest zintegrowany z programem „Moje sylabki” – serii pomocy do wczesnej nauki czytania.


Kolorowa szata graficzna ćwiczeń, naklejki i różnorodne zadania z pewnością zachęcą dzieci do nauki choć tak na prawdę pracując na tym materiale dzieci będą się dobrze bawić a nauka to tak przy okazji ;) Jedno jest pewne.... praca na tym materiale przybliży dziecko do zdobycia umiejętności samodzielnego czytania.
Jakie zadania tu mamy?
Zadania wspomagają naukę odczytywania sylab, a następnie wyrazów i prostych zdań. Dzieci uczą się również zapisu sylab (wielkie litery), kolorują, wyszukują i łączą. Różne rodzaje aktywności angażują dziecko do wykonywania kolejnych ćwiczeń i przyspieszają zapamiętywanie obrazu poznanych sylab. 
Każda nowa spółgłoska jest pokazana w sylabie otwartej (połączenie z samogłoską w wygłosie, np. PA, MO).  

Bardzo się cieszę, że powstają tak fajne pomoce. Zdecydowanie ułatwi mi to pracę z moimi dzieciakami.

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Aneta Sawicka20 maja 2018 12:10

    Super książeczka. Też powoli już uczę synka czytania

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)