Święci uśmiechnięci - nowości
O serii Święci Uśmiechnięci pisałam całkiem niedawno... KLIK. Książeczki bardzo nam się spodobały. Powód? Święci są w nich ukazani w taki sposób, że stają się nam bliscy. Autorka pokazuje ich bliskość z Bogiem oraz wyjątkowe Boże dary jakimi zostali obdarowani. Zwykli, szarzy ludzie o niezwykłym wnętrzu. Cieszy mnie bardzo, że seria się rozrasta. Są to publikacje doskonałe już dla przedszkolaków. Na każdej z rozkładówek przeważa obraz nad tekstem. Ilustracje jak i treść są jasne, proste i obrazowe. Żaden przedszkolak nie będzie miał problemów ze zrozumieniem tekstu.


Do tej pory nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech pojawił się na rynku następujące tytuły: Święta Urszula Ledóchowska, Święty Jan Bosko, Święty Filip Neri, Święty Mikołaj z Miry, Święty Jan Paweł II, Święta Faustyna Kowalska, Święty Brat Albert, Święty Franciszek oraz Święty Antoni z Padwy.

Dziś pokażę Wam dwóch ostatnich Świętych.


Kim był Święty Franciszek? Jako młody człowiek uwielbiał się bawić, był typem imprezowicza. Lubił wsłuchiwać się w szum wody, śpiew ptaków i szelest wiatru. Wiele dla niego znaczyły słowa ojca, ale w pewnym sensie Franciszek przeciwstawił się mu wyrzekając się rodzinnych bogactw i wybierając duchową drogę. Autorka ukazuje również przemianę bohatera. Franciszek się wyciszył i zaufał Bogu. Żył blisko biednych, chorych i potrzebujących, a swoją postawą pociągał za sobą wielu ludzi. Św. Franciszek jest znany z przyjaznego podejścia do przyrody i zwierząt; jako pierwszy zbudował szopkę betlejemską.


Kim był  Święty Antoni? Początkowo niezwykłym dzieckiem a potem człowiekiem, który niczym magnes przyciągał do siebie ludzi. Człowiekiem, który szukał samotności, nie przepadał za gwarem i krzykiem a w dodatku był cichy i skromny. I choć starał się skryć przed ludźmi, ci lgnęli do niego i słuchali niczym zaczarowani. Autorka wspomina też o tym jak został franciszkaninem, próbie misjonarskiej w Afryce, wędrówce do Asyżu. Miał dar przemawiania i trafiania prosto w serca dlatego też na jego kazania ściągały tłumy. Z publikacją warto zapoznać dzieci, które mają częste problemy z gubieniem rzeczy, bowiem Antoni to dziś najpopularniejszy Święty świata... patron rzeczy zaginionych.

 

Prześlij komentarz

0 Komentarze