Wyszukiwanki logopedyczne WIR

Lubicie zabawy typu BYSTRE OCZKO? Ja od zawsze takie lubiłam i nadal lubię. Mój 7latek również. Takie zabawy świetnie działają na koncentrację oraz ćwiczą spostrzegawczość. Są również bardzo ciekawym "zabijaczem czasu", świetnie sprawdzą się w długie jesienne wieczory, podczas deszczowej pogody... w sumie w słoneczne dni, w cieniu na kocyku również ;)


Wyszukiwanki logopedyczne to zestaw 112 tabel a więc całkiem sporo materiału do zabawy. W każdej z nich należy odszukać 20 wyrazów zawierających głoski z szeregu szumiącego. Wyrazy zapisane są w poziomie lub w pionie i mogą się krzyżować.  Trzeba być naprawdę ostrożnym w zakreślaniu wyszukanych słów bowiem autor umieścił wiele wyrazów bardzo podobnych do siebie różniących się znakiem diakrytycznym, występują metatezy. Każda tabela ćwiczy osobną głoskę/sylabę w danej pozycji w wyrazie, a więc w nagłosie, śródgłosie, wygłosie oraz grupach spółgłoskowych. Wszystkie wyrazy napisane są czcionką bezszeryfową.

Każde ćwiczenie zaprezentowane jest na osobnej kartce... pojedyncze kartki spięte są ze sobą w taki sposób, aby można je wypiąć, skserować bądź też włożyć do koszulki a dzięki temu ćwiczenia na nich zawarte można rozwiązywać wielokrotnie. Ja nasz zestaw zalaminuję aby posłużył również dziewczynom :)
I choć ćwiczenia skierowane są dla starszych uczniów szkół podstawowych, to bez problemu możecie je podsunąć nawet pierwszakowi. Świetnie sprawdzą się zarówno w szkole jak i w domu.

POLECAMY!

Wyszukiwanki logopedyczne od WIRPrześlij komentarz

0 Komentarze