Dywany w pokoju dzieci? Moje ZA...


Długo broniłam się przed posiadaniem dywanów w pokojach dzieci... ich obecność przegrywała z gładką podłogą, bo trudniej utrzymać go w czystości. Ale tylko krowa nie zmienia zdania ;) Odkąd dzieciaki częściej w nich bywają dojrzałam... nagle ujrzałam zalety z posiadania dywanów w pokojach ;) Dziś przedstawię Wam moje powody, dla których warto w nie zainwestować.

Podłogi z paneli są ok. Szybko się je czyści ;) Ale dywany dodały pokojom dzieci charakteru, nadały im cieplejszy klimat, nieco je rozjaśniły. Pokoje stały się jeszcze bardziej przytulne.

Miękki dywan to także komfort dla małych stópek oraz gwarancja bezpieczeństwa przed poślizgnięciem się na podłodze (o ile użyjemy pod niego maty antypoślizgowej ;)). Wiadomo jakie cuda wyprawiają się w dziecięcych pokojach.

Za posiadaniem dywanów przemawia również fakt, że są one pewnego rodzaju domowymi filtrami, które z jednej strony zatrzymują w sobie roztocza ale mimo to oczyszczają domowe powietrze, którym oddychamy (oczywiście przy regularnym odkurzaniu).

Dywany w domowych pomieszczeniach nadają im odpowiednią akustykę... redukują codzienny hałas, a co najważniejsze – tłumią odgłos kroków. I ta zaleta chyba najbardziej przekonała mnie do zamówienia dywanów. Pokoje dzieciaków znajdują się na piętrze, siedząc w salonie często zastanawiam się czy sufit jeszcze długo pociągnie ;)


Jakie dywany wybrałam?

Dywany z krótkim włosiem, łatwe do czyszczenia, miękkie. Takie, które z łatwością zwinę i wytrzepię i nie będzie do tego potrzebny tata ;) Dywany o stonowanej kolorystyce. Nie chciałam kolorowych i pstrokatych wzorów. Czy będą one odporne na długie godziny zabawy, przekonamy się wkrótce :)

Pokój przedszkolaków otrzymał dywan z ciekawym motywem... od dziś mogą grać w klasy bez wychodzenia z domu. Dywan wyróżnia się spośród innych dywanów wykonanych w tym stylu gęstą i sprężystą strukturą runa... posiada 10 mm skręcane runo wykazujące cechy perełkowatości, co za tym idzie - wzór dywanu został zaprojektowany w praktyczny melanżowany sposób.
Kuba dostał dywan już nieco mniej dziecinny. Dywan z gwiazdkami, niezwykle gęsty również z runem typu fryz. Dodatkowo wzór dywanu został wygrawerowany co na tak gęstym dywanie tworzy niesamowity efekt dekoracyjny i trójwymiarowy. 
Oba dywany są dość grube.


Zanim wybierzecie dywan warto rozważyć wszelkie „za i przeciw“ tak jak ja to uczyniłam. Trochę późno ale lepiej późno niż wcale. Cena dywanów podyktowana jest zazwyczaj jakością. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na strukturę włókna, z którego jest wykonany dywan. 
 

Nasze dywany upatrzyłam na DywanoweInspiracje.pl

DywanoweInspiracje.pl to sklep internetowy prowadzony przez rodzinną firmę, która od 27 lat oferuje swoje produkty takie jak dywany, chodniki i dywaniki łazienkowe w Hurtowni Dywanów AJP oraz w Sklepie Firmowym AJP mieszczącym się Zabrzu, który warto odwiedzić osobiście, by poznać i zobaczyć na żywo pełną gamę produktów -wzorów, kolorów, struktur i materiałów.

Załoga sklepu DywanoweInsiracje.pl dba, by oferta zawsze nawiązywała do aktualnych trendów, była różnorodna, ukierunkowana na polskie produkty i prezentowała najwyższą jakość, a obsługa była miła i rzetelna. Celem sklepu jest, aby zakupione produkty sprawiały satysfakcję z ich użytkowania każdego dnia. 

Zapraszamy do odwiedzin... DywanoweInspiracje.pl / FB / InstagramA dla moich czytelników mam niespodziankę...

10% kupon rabatowy na hasło KREATYWNIE dla pierwszych 20 osób

Kupon ważny do 1 września 2018
 
Jeśli macie w planach zakup dywanu może warto pokusić się o zniżkę ;)
 

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Moja córka ma w pokoju mały dywanik, wielkością podobny do Waszego, tak, by nocą nie wychodziła z łóżka na zimną podłogę :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)