Mama - wyjątkowa, nietuzinkowa książka o macierzyństwie


Mama. Słowo niezwykłe. Wyjątkowe, a zarazem uniwersalne. Jedno słowo, które potrafi wyrazić miłość, czułość, troskę, radość, nadzieję - ale czasem też nieobecność i tęsknotę. Mama... słowo, które w tylu językach brzmi niemalże identycznie... takie proste a zarazem wyjątkowe. Taka też jest najnowsza książka wydawnictwa Media Rodzina... wyjątkowa, nietuzinkowa.


Książka pachnąca poezją, pachnąca mamą... mamą ciemnoskórą z afrykańskiej sawanny, mamą mieszkającą w Pekinie, mamą, która poświęca swoją karierę nie dla byle kogo... dla swojego dziecka, mamą, która nie chowa się w toalecie, gdy chce nakarmić dziecko piersią (ja ostatnio karmiłam w kościele ;)) Każda mama jest inna ale każda jest podobna pod względem swojej miłości do dziecka, bólu po stracie, tęsknocie.
Mama zachwyca nie tylko piękną, wzruszającą i skłaniającą do przemyśleń treścią, ale przede wszystkim niesamowitymi ilustracjami wykonanymi po mistrzowsku. Trudno nie wzruszyć się oglądając tą książkę. Dlatego też polecam tę książkę każdej kobiecie... tej, która jest już mamą i tej, która dopiero planuje nią zostać. 


Wydawnictwo Media Rodzina
Autor: Hélene Delforge
Ilustracje Quentin Gréban
Ilość stron: 64 
Oprawa: twarda
Rok wydania 2018 

Prześlij komentarz

0 Komentarze