Nie bój się... interaktywna książka dla dzieci
Interaktywność oznacza zdolność do wzajemnego oddziaływania na siebie, przez komunikujące się strony. Interaktywnych zabawek na rynku jest cały ogrom. Interaktywnych książek zdecydowanie mniej. My zdecydowanie wolimy interaktywne książeczki niż zabawki ;)


Co mnie przyciągnęło do tej książeczki?

To, że jest dziecioodporna... kartonowa, sztywnostronicowa, w fajnym formacie. Zawiera duże ilustracje i rymowany tekst. Proste polecenia angażują dziecko w trakcie czytania, zapraszają dziecko do wesołej zabawy. Książka ta jest najlepszym przykładem, jak w niewielkiej objętości i w najprostszej formie zawrzeć maksimum radości i kreatywności.

Głównym bohaterem jest książę na białym rumaku, który na swej drodze spotyka wiedźmę. Ta z kolei postanawia zaczarować księcia i na zawsze zamienić go w małą, zieloną żabkę. Jak to w bajkach bywa zły czar można zdjąć za pomocą... pocałunku. Tu nie ma żartów... od tego momentu książka staje się bardzo całuśna ;) Czy udało nam się odczarować księcia? Czy wystarczył tylko jeden pocałunek? Zdradzę Wam tylko tyle... ta historia nie kończy się tak szybko a zakończenie zaskakuje – ale o tym przekonacie się czytając Nie bój się i pocałuj mnie!Ta interaktywna książka to przepis na świetną zabawę z dziećmi w różnym wieku. Raczej stawiałabym tu na dziewczynki bowiem to one już od małego mażą o księciu z bajki. Chłopcy i całowanie księcia nawet tego z bajki... nie wchodzi w grę ;)

A Wy lubicie takie książki? Jak u Was sprawdza się takie interaktywne czytanie?


Nie bój się i pocałuj mnie!
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Autor: Nastja Holtfreter
Ilość stron: 22
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2018

Prześlij komentarz

0 Komentarze