poniedziałek, 4 czerwca 2018

Nie bój się... interaktywna książka dla dzieci

Kreatywnie w domuInteraktywność oznacza zdolność do wzajemnego oddziaływania na siebie, przez komunikujące się strony. Interaktywnych zabawek na rynku jest cały ogrom. Interaktywnych książek zdecydowanie mniej. My zdecydowanie wolimy interaktywne książeczki niż zabawki ;)


Co mnie przyciągnęło do tej książeczki?

To, że jest dziecioodporna... kartonowa, sztywnostronicowa, w fajnym formacie. Zawiera duże ilustracje i rymowany tekst. Proste polecenia angażują dziecko w trakcie czytania, zapraszają dziecko do wesołej zabawy. Książka ta jest najlepszym przykładem, jak w niewielkiej objętości i w najprostszej formie zawrzeć maksimum radości i kreatywności.

Głównym bohaterem jest książę na białym rumaku, który na swej drodze spotyka wiedźmę. Ta z kolei postanawia zaczarować księcia i na zawsze zamienić go w małą, zieloną żabkę. Jak to w bajkach bywa zły czar można zdjąć za pomocą... pocałunku. Tu nie ma żartów... od tego momentu książka staje się bardzo całuśna ;) Czy udało nam się odczarować księcia? Czy wystarczył tylko jeden pocałunek? Zdradzę Wam tylko tyle... ta historia nie kończy się tak szybko a zakończenie zaskakuje – ale o tym przekonacie się czytając Nie bój się i pocałuj mnie!Ta interaktywna książka to przepis na świetną zabawę z dziećmi w różnym wieku. Raczej stawiałabym tu na dziewczynki bowiem to one już od małego mażą o księciu z bajki. Chłopcy i całowanie księcia nawet tego z bajki... nie wchodzi w grę ;)

A Wy lubicie takie książki? Jak u Was sprawdza się takie interaktywne czytanie?


Nie bój się i pocałuj mnie!
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Autor: Nastja Holtfreter
Ilość stron: 22
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2018

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates