O drzewach i jej mieszkańcach słów kilka - Multico

Wydawnictwo Multico zajmuje coraz więcej miejsca wśród książek w naszej domowej biblioteczce. I dobrze! Bo to książki nie byle jakie o czym nie raz mogliście już przekonać się na naszym blogu. Czytanie książek z tej serii to prawdziwa przyjemność... nawet, gdy ich głównymi bohaterami są... drzewa ;)


Ogromnym plusem tego wydawnictwa jest fakt, iż seria ta nieustannie się rozrasta. Dziś na tapecie nowość. Wszystkie książki z tej serii mają prosty i trafiający do młodych odbiorców język. Bardzo przejrzysty układ... począwszy od spisu treści po każdą rozkładówkę włącznie. I te fotografie... uwielbiam je! Informację są starannie wyselekcjonowane, obecne są jedynie te najważniejsze ciekawostki.

Kartka po kartce poznajemy drzewa i krzewy rosnące u nas „od zawsze”, a także takie, które pochodzą z innych stron świata, ale zagościły już w Polsce na dobre... buk zwyczajny, jabłoń dzika, jodła pospolita, sosna górska, topola biała, wierzba krucha. Ponad 100 drzew i krzewów a każdy z nich od ściółki, przez korzenie, pnie, gałęzie, po czubki drzew, liście i owoce każdego drzewa czy krzewu kryje w sobie jakiegoś lokatora.W poczet mieszkańców drzew autor zalicza także organizmy, którym dany gatunek rośliny najczęściej udziela schronienia lub pokarmu. Na uwagę zasługuje tabela w spisie treści, w której to każdy czytelnik samodzielnie może uzupełnić mieszkańców o zaobserwowane przez siebie gatunki. Rewelacyjny pomysł!


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Prześlij komentarz

0 Komentarze