Pomocne Elfy od Promic


Uwielbiamy "promicowe" serie książek. Dziś będzie właśnie o jednej z nich... seria Pomocne Elfy, która zdecydowanie jest na naszej liście must have. Każda książeczka porusza istotne tematy, które wyjaśnione są w prosty i zrozumiały dla dziecka sposób. Książeczki pełne dobrych rad i mądrości z ogromną dawką humoru. Pięknie napisane, wspaniale z ilustrowane. Duża czcionka ułatwia dzieciom samodzielne czytanie choć my polecamy usiąść do lektury wspólnie z dziećmi bowiem książki są dobrym punktem wyjścia do rozmów.


Jak dobrze być sobą. Słów kilka o poczuciu własnej wartości
Każde dziecko jest inne... ma inne imię, inny wygląd, innych rodziców, ale każde wspaniałe. Każde ma jakieś zdolności, talenty, z którymi przychodzi na świat... jedni pięknie śpiewają, inni są wspaniałymi sportowcami, jeszcze inni mają matematyczny umysł, niektórzy są zafascynowani ludzkim ciałem czy tablicą Mendelejewa. Nikt nie może być najlepszy we wszystkich dziedzinach, każdy ma swój własny talent lub dziedzinę, w której jest bardzo dobry. I zawsze to staram się tłumaczyć moim dzieciom. Każde dziecko ma jakieś wady i braki. Jedno jest pewne... każde dziecko (i nie tylko dziecko) zasługuje na szacunek i miłość. Każde jest prawdziwym i najpiękniejszym dziełem Boga... dzieckiem Bożym posiadającym cechy, umiejętności, dzięki którym są wyjątkowi. Jaki byłby świat jakbyśmy byli wszyscy tacy sami? Nudny!


Z książką dziecko dowie się m.in. co zrobić, gdy popełni jakiś błąd, dopadnie go zły dzień czy też pojawi się w domu mały dzidziuś, do kogo udać się po pomoc czy poradę. A wszystko to za sprawą pomocnych Elfów, które pomogą dzieciom zaprzyjaźnić się z samym sobą, zbudować poczucie własnej wartości choć tak naprawdę to od nas rodziców w największym stopniu zależy budowanie dobrej samooceny u naszych pociech. Mali bohaterowie podpowiedzą dzieciom również, że fajnie jest być grzecznym, miłym, uczynnym, fajnie jest być przyjacielem dla innych, bo bycie wartościowym człowiekiem jest niezbędne, żeby przejść przez życie pewnym krokiem i z wysoko podniesioną głową.


Oderwij się od technogadżetów. Jak się bawić w realnym świecie

Czasy w jakich przyszło nam żyć naszpikowane są technologią... smartfony, tablety, laptopy, internet. Cóż, świat idzie naprzód i ciężko wyobrazić sobie bez nich życie. Na szczęście (albo i nie) moje dzieci są sto lat za murzynami jeśli chodzi o korzystanie z telefonu czy tabletu. Uważam, że na wszystko przyjdzie pora. Ale wśród znajomych nawet 2latki nie mają już problemu z obsługą tychże gadżetów, zdecydowanie zbyt wiele czasu im poświęcają. Z resztą to temat na dłuuuuużą pogawędkę a nie o tym miało być ;) Moje dzieciaki często się bulwersują, że oni też chcą podając przy tym niezliczoną liczbę argumentów. Ja mam jeden... najmłodsze dziecko z serii... to pomocne Elfy wyjaśnią im dlaczego nie warto spędzać całego czasu wolnego przed elektroniką. Nie mądrzą się, nie moralizują jaki to internet ma zły wpływ a ciągłe patrzenie w ekran psuje oczy ale zwracają uwagę na pozytywne strony korzystania ze zdobyczy techniki zachowując oczywiście zdrową równowagę. Podpowiedzą również pomysły na wspólne spędzenie czasu bez elektroniki (choć my doskonale umiemy sobie bez niej radzić i nie raz i nie dwa już Wam to udowadnialiśmy ;)).

W książce poruszony jest również problem bezpieczeństwa w Internecie czy oglądania odpowiednich dla dzieci filmów.

Czy polecamy? Z czystym sumieniem POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze