Wielka księga matematyki


Fajnie wydane, z pomysłem "gotowce", dzięki którym przedszkolaki z uśmiechem na ustach wkroczą w świat cyferek i liczenia zawsze są u nas mile widziane. Bo królowa jest tylko jedna... matematyka ;)


Wielka księga matematyki to świetna książka, z którą w głównej mierze przedszkolaki poćwiczą przeliczanie, klasyfikowanie, wskazywanie podobieństw i różnic, porozwiązują labirynty, coś nieco pokolorują według wzoru, postawią pierwsze kroki w nauce pisania cyferek a także wykonają podstawowe, najprostsze obliczenia. Wśród zadań są takie, z którymi bez problemu radzi sobie zarówno mój "niedoszły" jeszcze 4latek jak i 5latka.

Wśród zadań są również takie, w których dzieci uczą się orientacji przestrzennej na kartce papieru, posługiwania się pojęciami: dłuższy, krótszy, nad, pod, za, obok, między, prawo, lewo itp.

Są również takie zadania, które przykuły uwagę nawet 8latka... rysowanie symetryczne obrazków na polach kratkowych czy zadania tekstowe.Ogromna dawka ciekawych zadań (144strony!) rozwijających logiczne myślenie a także koncentrację uwagi. Z książką tą nauka matematyki to wspaniała przygoda i wyśmienita zabawa. Fajnie, że powstają takie publikacje. Matematyka jest piękna i warto ją polubić :)

Wielka księga matematyki


Prześlij komentarz

0 Komentarze