Bystry umysł - matematyczne łamigłówkiMatematyczne łamigłówki to jest to co moje tygryski lubią najbardziej ;) Chyba ich zaraziłam swoją miłością do matematyki. I dobrze... taki miałam zamiar i chyba udało mi się osiągnąć swój cel ;) Uwielbiam buszować po necie w wyszukiwaniu im ciekawych nowości wydawniczych z najróżniejszymi łamigłówkami matematycznymi. Ja uwielbiam je wynajdywać a oni bardzo lubią je rozwiązywać :)


Wydawnictwo Wilga wypuściło właśnie na rynek dwie bardzo ciekawe książki wchodzące w skład super serii BYSTRY UMYSŁ. Książki pełne matematycznych łamigłówek, z którymi dzieciaki nie będą się nudzić. Rozwiązywanie kolejnych zadań to nie tylko nauka... to przede wszystkim ciekawa zabawa.

Łamigłówki matematyczne - książka, w której na młodego matematyka czeka cała masa świetnych zadań... blisko 100 stron, na których odrobinę pododaje, poodejmuje, czasami coś pomnoży czy podzieli a nawet podniesie do potęgi ;) Pozna różne metody liczenia w pamięci a także porozwiązuje mnóstwo zagadek logicznych. Aby sprawdzić poprawność rozwiązanych zadań, wystarczy zajrzeć na koniec książki – tam znajdują się odpowiedzi do zadań.

Tak bawimy się matmą! My się nie uczymy regułek, my poznajemy zasady panujące w świecie liczb... nauka przez zabawę to nasze główne motto.
Dla kogo przeznaczona jest książka? Hmm... mój 2klasita bez problemu poradził sobie z niektórymi zadaniami ale niektóre chociażby te z potęgami czy ułamkami rozwiąże w późniejszym terminie... muszę znaleźć odrobinę czasu aby mu to wytłumaczyć ;) Myślę, że książka ta odpowiednia jest dla uczniów od 3 klasy wzwyż.

Ćwiczymy pamięć - książka, jakiej do tej pory nie spotkałam na rynku wydawniczym. Jak sam tytuł wskazuje z książką tą dzieciaki poćwiczą swoją pamięć. Wystarczą do tego tylko cztery kroki... przyjrzyj się dokładnie obrazkom, zapamiętaj szczegóły, odwróć kartkę i sprawdź co zapamiętałeś. Proste? Banalne ;) Zarówno chłopcy jak i dziewczynki znajdą tu zadania dla siebie. Starsze przedszkolaki i młodsze uczniaki rozgrzeją swoje szare komórki do czerwoności. Genialna książka, z którą dzieciaki nie tylko poćwiczą pamięć ale i koncentrację uwagi czy skupienie.POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze