Jak to działa? Ciało człowieka

Książek o ciele człowiek w naszej domowej biblioteczce jest już sporo. Ale takiej... nieszablonowej, dość oryginalnej jeszcze nie mieliśmy. Książka z przymrużeniem oka już od pierwszej kartki mocno zachęca do czytania i odrywania tajników ludzkiego ciała.


Jak to działa? Ciało człowieka

Klara to główna bohaterka książki. Klara ma cudownego dziadka Ignacego, który potrafi odpowiedzieć na każde pytanie, które dziewczynka mu zada. Taki dziadek to prawdziwy skarb! On nie dość, że umie odpowiedzieć to jeszcze potrafi ubarwić, rozrysować a nawet to zobrazować co u dzieci sprawdza się zdecydowanie lepiej niż dłuuuugie opisy. Potrafi rozbudzić zainteresowanie danym tematem dość szczegółowo, wciągnąć, wytłumaczyć i to wszystko z dużym poczuciem humoru. A tak zobrazowane zagadnienia sprawiają, że ogrom wiedzy pozostaje w głowie zarówno książkowej bohaterki jak i każdego czytelnika.

Książka podzielona jest 4 części... Ja i moja rodzina, Zmysły i mózg, Zdrowy tryb życia, U lekarza. Każda z nich zaczyna się dużym komiksem, który wprowadza czytelników w omawiane zagadnienia.

Książka jest bardzo ciekawa, ma spory format, twarda oprawa, piękne ilustracje - te zajmujące całą rozkładówkę robią wrażenie. Ogrom wiedzy i jeszcze więcej humorystycznych dodatków.Na uwagę zasługuje również rozkładówka, na której pokazano jak wygląda szpital, co się w nim znajduje i jak działa. Nie zabrakło też zawodów związanych z medycyną oraz osoby, które przyczyniły się dla medycyny.


Jak to działa? Ciało człowieka 
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Prześlij komentarz

0 Komentarze