wtorek, 10 lipca 2018

Już liczymy...

Kreatywnie w domu

Już liczymy... to seria książeczek przeznaczona dla uczniów klas 1-3 i  rzeczywiście tak jest...  zadania są adekwatne dla 7-8-9 latków. Są to jedne z najtańszych książeczek na rynku a zarazem jedne z fajniejszych. Mowa tu oczywiście o formie zadań w niej umieszczonych... jest przejrzyście, kolorowo, ciekawie i różnorodnie. Nauka z nich to czysta przyjemność i choć już nie jedną książeczkę z różnymi zadaniami matematycznymi rozwiązaliśmy to te wydaje się być na prawdę świetne "zrobione".Klasa 1 wprowadza dziecko w świat cyferek i działań matematycznych powoli, krok po kroku, ze szczególnym naciskiem na absolutne podstawy tego przedmiotu. Klasa 1 do działanie na liczbach w zakresie 20. I taka też jest podstawa programowa.
Klasa 2 to działania w zakresie 20, proste zadania tekstowe a także tabliczka mnożenia i dzielenie w zakresie 50.

W klasie 3 dobijamy do działań w zakresie 100, troszkę pomierzymy, powarzymy a także sprawdzimy która godzina, rozszerzymy wiedzę o tabliczkę mnożenia i dzielenia w zakresie 100.
Na uwagę zasługują fakt, iż poziom trudności w każdej książeczce wzrasta wraz z liczbą rozwiązanych zadań. Dzięki temu dziecko może stopniowo wyćwiczyć wymagane umiejętności i opanować nową wiedzę.Polecenia do każdego z zadań są napisane prostym i zrozumiałym dla dziecka językiem. Do każdego zadania dołączono również wskazówki dla rodzica, sugerujące, na co zwrócić uwagę i jak pomóc dziecku.

 POLECAMY :)

Już liczymy! (Raz, dwa, trzy...) - klasa 2
Już liczymy! (Raz, dwa, trzy...) - klasa 3

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates