Koralikowe prasowanki - gwarancja ciszy i spokoju!


Długo się wzbraniałam przed zamówieniem dzieciakom tego czegoś... gdy tylko zamykałam oczy, miałam wizje wszędzie porozrzucanych malusieńkich koralików, gdzie się nie ruszę tam one, kujące w stopę koraliki. Po kilku miesiącach walki samej z sobą, skusiłam się! Zamówiłam i dziękuję Wam, za ich polecenie :) Koralikowe prasowanki bo o nich mowa podbiły serca moich dzieciaków, moje z resztą też.


Owszem, wizja koralików wbijanych w stopę sprawdziła się ale ta cisza w domu panująca dłużej niż 20 minut wynagradza wszystko. Odkąd pojawiły się w domu, nie ma dnia aby dzieciaki coś z nich nie układały. Genialna zabawka zarówno dla przedszkolaków jak i starszaków.

Młodsze dzieci mogą tworzyć swoje mini-dzieła na przygotowanych do tego specjalnych szablonach, starsze mogą odwzorowywać jakiś obrazek bądź układać to co podpowie im wyobraźnia.


Co dają koraliki rodzicom napisałam wyżej, a co dają one dzieciom?

Przede wszystkim... rozbudzają w dzieciach kreatywność - dzieciaki tworzą wzory, dobierają kolory, możliwości tworzenia są tak na prawdę nieograniczone. Ćwiczą małą motorykę... chwycić tak mały koralik w dwa paluszki, umieścić go we właściwym miejscu, a w dodatku powtórzyć to niezliczoną ilość razy to nie lada trening. Wyżej pisałam o ciszy... dzieci układają koraliki w wielkim skupieniu i choć mam w domu 3 gaduły (zupełnie nie wiem po kim ;)), to kiedy razem zasiadają do tworzenia panuje cisza jak makiem zasiał, słychać nawet bzyczące muchy. Tak więc koncentracja, wytrwałość i cierpliwość wiodą tu również prym. Nie sposób nie wspomnieć o ćwiczeniu spostrzegawczości... wyszukiwanie, selekcjonowanie potrzebnych dzieciom kolorów. A na koniec pełna satysfakcja!
Koralikowe prasowanki są dostępne zarówno w zestawach... koraliki + szablony, jak i wersje solo... same podkładki czy też same szablony, a także koraliki w wersji jednokolorowej bądź mix. Do wyboru do koloru. Każdy Smyk znajdzie tu coś dla siebie.Ja już rozglądam się za nowymi zestawami. A Wasze dzieciaki koralikują?

I kto by przypuszczał, że zdobędą moje serce ;)

https://ses-polska.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze