Akademia Mądrego Dziecka - nowości


Domowa biblioteczka najmłodszego mojego Bąbla małymi krokami rozrasta się. Mam nadzieję, że jak cała starsza trójka, tak i najmłodsza będzie pałała miłością do książek, a przynajmniej dopóki nie nauczy się samodzielnie czytać ;) Najlepszymi książeczkami na start są oczywiście książeczki kartonowe. To one przetrwają wiele... strony nie da się potargać, a i przeżyją nadmierny "atak śliny" ;)


Akademia Mądrego Dziecka Wydawnictwa Egmont to znakomita seria dla maluszków. A od niedawna seria poszerzyła się o książeczki dla starszaków samodzielnie już czytających.


Książeczki te są ciekawe, mądre i dostosowane do najmłodszych odbiorców. Bardzo kolorowe, z rymowanymi wierszykami, w których główną atrakcją jak się okazuje są kolorowe otwory znajdujące się na każdej stronie. Otwory zmniejszają się z każdą kolejną stroną. Zanim jednak książeczki wpadną w rączki najmłodszej, sprawdziły ją starszaki. Oluśka czyta wszystkie nowości jakie przynosi kurier ;) Jak mówi... sprawdzam czy Hani się spodoba :)


W jednej z nich dzieciaki poznają pracowite pszczółki, które z dnia na dzień powiększają swój domek oraz rozmaitych mieszkańców drzewa, którzy przyglądają się ich wytrwałej pracy. 

W drugiej książeczce bohaterką jest głodna gąsienica, która szuka czegoś smacznego na obiadek, ale wciąż nie można znaleźć nic dla siebie. Zakończenie tej historii jest bardzo piękne... gąsienica przeobraża się w pięknego, wielobarwnego motyla.

Piękne pastelowe ilustracje, twarda oprawa, kartonowe strony, zaokrąglone rogi oraz poręczny, aczkolwiek nie taki całkiem malutki format to dodatkowe atuty tych książek. Ponadto są to książeczki rozwijające u dzieci sprawności manualne i koordynację wzrokowo - ruchową. Są ciekawym sposobem na poznawanie świata i fajnym elementem uprzyjemniającym zabawę.


Słodki domek
Co by tu zjeść


Nowiutka seria książeczek dla starszaków pozbawiona jest już tej dziecioodporności, ma format znacznie mniejszy. Ta seria skierowana jest do przedszkolaków... Literkowe przedszkole. Z książeczkami z tej serii dzieci uczą się literek... każda książeczka to inna literka. Dzieci nie tylko poznają daną literkę, ale  poznają również kilka nowych słów zaczynających się na poznaną właśnie literę. Następnie czeka na nich krótka zabawna historia z życia przedszkola, a po lekturze rebusy i zagadki oraz obrazki do pokolorowania. Literkowe przedszkole to dobre wprowadzenie dziecka do nauki czytania i pisania poprzez naukę alfabetu choć my jesteśmy zwolennikami sylabowej nauki czytania. Dlatego też książeczki te u nas sprawdzają się w momencie już samodzielnego czytania.


Prześlij komentarz

0 Komentarze