Łamigłówkowy zawrót głowy


Matematyczne łamigłówki to jest to co moje tygryski lubią najbardziej ;) Chyba ich zaraziłam swoją miłością do matematyki. I dobrze... taki miałam zamiar i chyba udało mi się osiągnąć swój cel ;) Uwielbiam buszować po necie w wyszukiwaniu im ciekawych nowości wydawniczych z najróżniejszymi łamigłówkami matematycznymi. Ja uwielbiam je wynajdywać a oni bardzo lubią je rozwiązywać :)


Łamigłówki od Wydawnictwa Pryzmat to jedne z naszych ulubionych, jedne z najfajniej wydanych łamigłówek dla dzieci. Zdecydowanie są jednymi z najciekawszych książek tego typu na rynku. I nie ściemniam Wam tylko dlatego, że dostałam je za "free". Ci co nas czytają regularnie doskonale wiedzą, że uwielbiam pokazywać Wam prawdziwe perełki jeśli chodzi o królową nauk. 

Łamigłówkowy zawrót głowy to seria trzech książeczek o różnym poziomie trudności. Łamigłówki przeznaczone są dla dzieci 6+. Zdecydowanie przypadną do gustu dzieciom, które lubią rozwiązywać różne zadania matematyczne, zagadki czy łamigłówki a także dzieciom, które lubią poszukiwać, odkrywać i wykonywać różne obliczenia. To książeczki idealne dla nas.


Dziecko rozwiązując zadania umieszczone w książeczkach nabywa nowych umiejętności, utrwala podstawowe pojęcia matematyczne, doskonali swoje umiejętności rachunkowe. Zadania są bardzo ciekawe i bardzo różnorodne, począwszy od zadań rachunkowych, poprzez zadania skłaniające do uważnego czytania i analizowania tekstu matematycznego skończywszy na zadaniach wymagających logicznego myślenia, odkrywania reguł czy też uzasadniania dokonywanych wyborów.
 
Rozwiązując zadania, dzieci ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, dostrzegania prawidłowości i reguł, a także stają się samodzielne i kreatywne.


Rozwiązywanie zadań z powyższych książeczek to doskonała zabawa i nauka... takie 2w1 ;)

POLECAMY na nudę i nie tylko deszczowe dni.http://pryzmat.edu.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze