Kompleks Świętokrzyska PolanaLubimy wakacje nie tylko za czas jakże błogiego lenistwa ale też za to, że jest to czas, który bardziej niż zwykle poświęcamy na wycieczki małe i duże. Nasze dzieciaki uwielbiają je i nie przeraża ich dłuższa podróż samochodem. Tym razem wybraliśmy się do miejscowość Zagnańsk na krótki rodzinny wypad. To właśnie w Zagnańsku mieści się zupełnie niedawno powstały Kompleks Świętokrzyska Polana. Pośród Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego mieści się ośrodek wypoczynkowy Polanica, Kraina zabawy, Park Miniatur oraz Ocenika... przepiękne miejsce pośród lasu idealnie nadające się do rodzinnego wypoczynku.

 mapa mamy kompleks swietokrzyska polana 01

Wśród atrakcji dla dzieci... bo to o nie głównie chodzi w naszych wakacyjnych wojażach... dzieciaki mogły beztrosko poszaleć w Krainie zabawy. Szaleństwom nie było końca... dmuchańce to zdecydowanie coś co uwielbiają moje dzieci. Tu mamy ich całkiem sporo.
W tej części kompleksu dzieciaki po prostu przepadły. Oprócz dmuchańców zdecydowanie do gustu przypadł dzieciakom park linowy. Tu swoich sił mogą spróbować zarówno młodsze dzieci korzystając z dolnej części parku jak i starsze dzieci podejmując wyzwanie na górnej części.Ale to nie wszystko... skoki na 8 metrowym eurobungee, pływanie łódeczkami czy brzozowa zagroda ze zwierzętami, która nie ukrywam nieco nas rozczarowała bowiem bilet co prawda do niej kosztuje 5zł od głowy ale do tego 2zł za pokarm i biorąc pod uwagę całą naszą bandę, która uwielbia zwierzaki (a tu jeszcze była możliwość ich karmienia więc tym bardziej ich skusiło do niej wejść) koszt robi się całkiem nie mały. A co otrzymaliśmy w zamian? Dwie czy trzy owieczki, parę królików i dwa pawie... to zdecydowanie za mało a do tego po wejściu okazało się, że pokarmu brak. Nie muszę Wam chyba mówić jaka była reakcja moich dzieciaków?

Niezadowolenie dzieciaków na szczęście ukoiło cudowne miejsce... Oceanika, w której to mieści się ponad 500 gatunków wodnych zwierząt! Mieści się tu zespół różnych akwariów o łącznej pojemności 290000 litrów i aż 13 biotopów z całego świata. Powiem Wam, że robi wrażenie! Zgromadzono tu zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania. Zwiedzanie po morskim świecie uprzyjemnia przewodnik, który opowiada różne ciekawostki związane z mieszkańcami Oceaniki. Co prawda moje dziewczyny mało interesowało co mówiła do nas pani przewodnik ale Kuba i owszem, był ogromnie wsłuchany. A największe wrażenie zrobiły na dzieciakach rekiny i morskie akwaria, które swoimi kolorami zdecydowanie wabią odwiedzających. Wśród najmłodszych odwiedzających Oceanikę największą atrakcją okazała się możliwość karmienia rybek.


UWAGA: Przybliżony czas zwiedzania: 50 minut
Prawda, że super miejsce?

Na sam koniec zostawiliśmy sobie Park Miniatur Świętokrzyskich, w którym to znajdują się najciekawsze zabytki Województwa Świętokrzyskiego: zamki, kościoły, zespoły klasztorne, pałace czy budynki przemysłowe. Wszystko jest bardzo ładnie odtworzone, a te budowle, które w rzeczywistości są na szczytach gór, w Parku Miniatur także mieszczą się na pieczołowicie wykonanych wzniesieniach. To jedyne miejsce, gdzie można zobaczyć jak wyglądały kiedyś np. zamek w Chęcinach czy Krzyżtopór, które dziś są trwałą ruiną. Wchodząc do Parku Miniatur byłam przekonana, że niczym mnie nie zaskoczy. A jednak... zaskoczył bowiem już przy wejściu otrzymaliśmy słuchawki wraz z odtwarzaczem, dzięki któremu każdy z nas mógł zwiedzać i słuchać według własnego tempa. Słuchając ciekawych historii czy rozwiązań technicznych na temat inżynierii, mogliśmy swobodnie przyglądać się szczegółom budowli. Nie musieliśmy czytać tabliczek, nie musieliśmy słuchać przewodnika, który często gęsto mówi zbyt cicho.  Zdecydowany plus dla Parku! 
Jeśli chodzi o bilety wstępu... pierwszy park, w którym rodzice nie płacą za bilety w strefie zabawy. Polecam zakupić opcję bez limitu, w której to dzieciaki korzystają z atrakcji nieskończoną ilość razy. Płacąc za każdą atrakcję osobno, korzystają z niej raz przez określony czas a po podsumowaniu wszystkich kosztów wyjdzie na to samo.

Dokładny cennik znajdziecie TUTAJ.


Czy polecamy? POLECAMY!

Po kilku godzinach szaleństw na świeżym powietrzu i całym ogromie wrażeń macie jak w banku, że wasze pociechy zasną w drodze do domu bez problemu ;)


http://swietokrzyskapolana.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze