Moje perwsze zdania cz.2


Bardzo lubię Wydawnictwo WIR. Mają w swojej ofercie jedne z lepszych jak nie najlepszych pomocy edukacyjnych dla dzieci w różnym wieku. Właśnie na rynku ukazała się kolejna perełka, a właściwie kontynuacja tego co już kiedyś ukazało się na rynku ;) Zestaw Moje pierwsze zdania cz.2. O pierwszej części pisałam TUTAJ.


Bardzo pożądana i mega cenna pomoc na początkowym etapie nauki czytania Metodą Symultaniczno-Sekwencyjną

Tak jak wcześniejszy zestaw, tak i ten zawiera 26 tablic wraz z sylabkami, które samodzielnie należy wyciąć. Na tablicach znajdują się ilustracje, na których przedstawione są różne sytuacje, głównie z udziałem dzieci. Pod ilustracją znajdują się okienka, w których dziecko umieszcza dołączone kartonowe sylaby - tworząc w ten sposób opis do ilustracji. Zdania, które dziecko ma za zadanie ułożyć zbudowane są z sylab otwartych poznanych w części 1 oraz nowych sylab otwartych ze spółgłoskami S, Z, K, G, J, N. Zestaw ten wprowadza zatem dzieci w kolejny etap nauki czytania.

Tablice są pięknie zilustrowane i kuszą dzieci do ćwiczeń, nauki i utrwalania poznanych sylab. A samodzielnie ułożone i przeczytane zdania przez dzieci sprawiają, że chcą oni więcej i więcej... Zaczynają widzieć, że nauka sylabek ma sens, że nie są to już jakieś tam przypadkowe zbitki sylab. Takie zabawy w czytanie bardzo dowartościowują dziecko. Od zawsze powtarzałam i będę powtarzać... nauka przez zabawę to najlepszy i najbardziej przyjemny sposób zdobywania wiedzy.
Czy polecamy? Zdecydowanie!

Prześlij komentarz

0 Komentarze