czwartek, 2 sierpnia 2018

Motyle - najlepsza wakacyjna gra

Kreatywnie w domu

W naszym domu największym zainteresowaniem cieszą się gry typu smart. I choć nie ma w nich rywalizacji, to bez wątpienia są to najlepsze gry dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i szkolnym. Są chwile, kiedy cała moja trójka wyciąga swojego ulubionego smarta i każdy osobno na nim działa. Dzieciaki bardzo je lubią. Pewnie zauważyliście, że dość dawno nie pokazywałam Wam żadnej nowości. Niestety nasz ulubieniec wśród wydawców gier dla dzieci, przestał w nie inwestować, a szkoda :( Długo szukałam aż znalazłam... dystrybutora tych gier... Kreatywne Maluchy. Po cichu liczę na długofalową współpracę abym mogła pokazać Wam te cudowności wśród nowości. Dziś pierwsza z nich... jakże piękna i na czasie... lato, wakacje i... kolorowe motyle.


48 wyzwań podzielonych na stopnie trudności... im wyższy poziom, tym łamigłówka trudniejsza w rozwiązaniu. Gra bardzo podobna do gry, którą uwielbiałam w dzieciństwie ---> Kokoszki. Mechanizm działania ten sam... przesuwanie płytek. Różnica jest taka, że tam należało zakryć wszystkie widoczne jajka kurami a tu mamy z rozsypanych na układance elementów ułożyć kompletne motyle. Ich skrzydła znajdują się w przypadkowych miejscach i musimy dotąd przesuwać płytki z ich wizerunkami, dopóki nie trafią one we właściwe miejsce i utworzą pełne, symetryczne motyle. Przesunięcie jednej płytki wpływa na wszystkie pozostałe. Zanim jednak zaczniemy przesuwać płytki musimy przygotować grę... należy umieścić 8 płytek układanki na planszy tak, jak to wskazano w wybranym wyzwaniu. Każda płytka układanki ma dwie strony: jedna ma wizerunki motyli (całe lub/i połówkowe), natomiast druga strona jest pusta. Zadanie jest rozwiązane, gdy wszystkie motyle w wyzwaniu są kompletne i całe. Motyle, które kończą się przy granicy nie są dozwolone. W brew pozorom nie jest łatwo znaleźć odpowiednią sekwencję ruchów prowadzącą do rozwiązania.

Sprawdziłam czy moja 5latka da radę na najniższym poziomie, gdzie ilość motyli do ułożenia jest niewielka w porównaniu do poziomu najwyższego, gdzie trzeba się nieźle natrudzić aby znaleźć prawidłowe ułożenie. Dała radę a więc śmiało mogę polecić tę grę dzieciakom 5+ choć producent zaleca dzieciom o rok starszym.

Wyjątkowa i urocza gra nie tylko dla dziewczynek. Gra rozwijająca logiczne, sekwencyjne myślenie oraz spostrzegawczość. Polecam przedszkolakom, starszakom, młodzieży a nawet dorosłym.

Gra świetnie sprawdzi się podczas podróży, niewielkich rozmiarów bez problemu zmieści się w każdej torebce czy plecaku.


POLECAMY!

MOTYLE

https://kreatywnemaluchy.pl/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates