ALBIKomania trwaNa początku roku moje dzieciaki otrzymały coś, co podbiło ich serca od pierwszego momentu... momentu włączenia magicznego pióra. Do dziś trwa ALBIKomania choć w naszej kolekcji były zaledwie dwie książeczki. Nic dziwnego bo książki wciągają, bawią i sprawiają, że nauka to zabawa i fajna przygoda. Nie tak dawno wzbogaciłam ich kolekcję o kolejne i szał na pióro przybrał podwójnie.


To niezwykłe pióro... czyta, śpiewa, recytuje, przeprowadza quizy, zmienia głosy. Nie ważne czy przedszkolak czy starsze dziecko... zachwyt jest na tym samym poziomie. Książeczki... no cóż... na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe kartonówki ale w połączeniu z piórem okazują się skarbnicą dźwięków, zagadek i łamigłówek. O tym jak działa długopis i jaki prosty jest w obsłudze pisałam TUTAJ, gdyby ktoś nie znał jeszcze tego magicznego pióra to zapraszam do lektury ;)


Nasz nowy nabytek...  ŚWIAT ZWIERZĄT oraz CIAŁO CZŁOWIEKA.CIAŁO CZŁOWIEKA to hit mojego 8latka! Nie ukrywam... już same obrazki bardzo zachęcają do eksploracji. A 2000 nagrań, które dziecko odkrywa z wielkim zapałem robi wrażenie nie tylko na dziecku. Każda rozkładówka to inny temat... serce i płuca, układ trawienny, kości i mięśnie, mózg, zmysły, jak powstaje życie, cykl życia, walka z chorobami, profilaktyka i higiena. Ogrom wiedzy przekazanej w formie zabawy. I co ważne wiedzę tę możemy dostosować do poziomu dziecka i rozszerzać ją stopniowo, dzięki czemu książka będzie za każdym razem odkrywana na nowo.
Druga książeczka - ŚWIAT ZWIERZĄT była pewniakiem... wiadomo nie od dziś jaką miłością do zwierząt pałają niemalże wszystkie dzieciaki. Niesamowite, bardzo realistyczne ilustracje dodają całości jeszcze większej atrakcyjności. Zwierzaki zostały podzielone wg środowiska w jakim żyją.  Znajdziemy tu zwierzęta żyjące w lecie, w rzekach i jeziorach, w górach, na sawannie czy w puszczy amazońskiej, w morzu i na Arktyce a także na pustyni. Czytający długopis poda nam nazwy zwierząt i roślin, informacje dodatkowe, poznamy odgłosy natury i zagramy w trzy quizy.

Ogromnie nas cieszy, że producent poszedł o krok dalej i stworzył coś nowego, coś jeszcze bardziej fajnego (a jeszcze pół roku temu wydawało się, że nic fajniejszego już nie znajdziemy)! Puzzle... kolejna miłość moich dzieci. Uwielbiają puzzle pod każdą postacią i choć tak dużej liczby elementów jeszcze nie składały to przyznam się szczerze to wpadłam w osłupienie z jaką łatwością i szybkością zostały one ułożone. Bowiem 100-elementowy zestaw to nie taka łatwa sztuka, zwłaszcza gdy ma się 4-5lat. Tematyka puzzli... KOSMOS. Rewelacja! Kosmos zawsze wzbudza w dzieciach ciekawość.

Na układance zostały zakodowane informacje o planetach, gwiazdach, kosmicznych obiektach i wynalazkach służących poznawaniu kosmosu. Aby poznać i poszerzyć swoją wiedzę potrzebujecie oczywiście mówiącego pióra. W puzzlach ukrytych zostało prawie 300 dźwięków i tekstów. Wystarczy jedynie zgrać oprogramowanie ze strony www.czytajzalbikiem.pl i bawić się na całego.

Po ułożeniu puzzli, czas na zabawę z mówiącym piórem. Wybieramy jedną z ikonek znajdujących się w prawym dolnym rogu układanki... pierwsza z nich - ikona z książka - zapoznaje dziecko z nazwami kosmicznych obiektów, maszyn, planet, gwiazdozbiorów itd. Druga - ikonka z żarówką - poszerza wiedzę opisując wszystkie elementy, opowiada o nich za pomocą ciekawostek i faktów. Kolejna ikonka - ikonka z nutką - to dźwięki, czy też zabawne odgłosy.
Jaką wiedzę zdobywają dzieciaki podczas zabawy? Zdecydowanie tą podstawową, która w zupełności wystarcza dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Z puzzlami dzieciaki odkryją planety naszego układu słonecznego, dowiedzą się, którą planetą od słońca jest Ziemia, zapoznają się z nazwami gwiazdozbiorów, dowiedzą się kto pierwszy wylądował na księżycu i które ze zwierząt jako pierwsze wyleciało w kosmos, a także chociażby to, że kosmici nie istnieją!

Kiedy dzieciaki połkną wiedzę, mogą sprawdzić się w jednym z quizów, stworzonych na trzech poziomach trudności. Poziom pierwszy - odpowiedź tkwi na puzzlach, poziom drugi - quiz prawda czy fałsz, zaś poziom to jedna z trzech odpowiedzi A, B lub C. Każde dziecko lubi wyzwania więc taka forma sprawdzania wiedzy z pewnością sprawdzi się rewelacyjnie.


PUZZLE WSZECHŚWIAT świetny pomysł na prezent z okazji jak i bez okazji :)

POLECAMY!!! 

Puzzle są kompatybilne jedynie z piórem Albikiem do nabycia TUTAJ

Prześlij komentarz

0 Komentarze