Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało


Książek o tej tematyce u nas na pęczki. Każda inna, każda wyjątkowa. Same perełki. Uwielbiamy książki związane z ludzkim ciałem bowiem temat ten to prawdziwa niekończąca się kopalnia wiedzy... wiedzy, która każdy z nas powinien posiadać. Książki te pokazują dzieciom co jest tam  w środki, jak się to dzieje, jak to działa. Dzieci tak naprawdę już od najmłodszych lat są zainteresowane tymi tematami. Drążą temat, dociekają. Dziś będzie o jednej z takich perełek, która wyszła spod skrzydeł Wydawnictwa Adamada. Książka, której bez dwóch zdań nie polecam czytać jednym tchem. Z resztą nie da się jej "połknąć" na raz. Dlaczego? Ogrom szczegółów i detali zawierających wielkie pokłady wiedzy, które pokazują dzieciom w sposób wyjątkowy, nietypowy i nieszablonowy ludzkie ciało.


32 rozdziały, 32 rozkładówki (a wśród nich kilka rozkładanych do rozmiarów 4xA4, które jeszcze bardziej zachęcają dzieci). Każda rozkładówka to inny dział, inne zagadnienie. Wszystko przedstawione bardzo pomysłowo, prostym i obrazowym językiem.
Już po pierwszych stronach możecie zobaczyć, że organizm ludzki został tu przedstawiony dość nieszablonowo jako fabryka... fabryka o niebywałych rozmiarach posiadająca niezliczoną liczbę pracowników, dzięki którym możemy nie tylko biegać, skakać czy się uczyć ale także oddychać, myśleć czy zdrowieć, gdy zaatakują nas wirusy. Oni nie mają lekko ci pracownicy... harują dzień i noc!Niesamowita wyprawa do wnętrza ludzkiego ciała... wyprawa podczas, której przyjrzymy się z bliska komórce, zanurkujemy w żołądku, odwiedzimy serce, przejdziemy się jelitem, stoczymy pojedynek z bakterią, przepłyniemy aortę, zobaczymy płuca, a to wcale nie koniec atrakcji!

Podczas tej wyprawy dowiemy się również jaki skład chemiczny posiada człowiek, w jaki sposób tlen przenika do krwi, dzięki czemu się poruszamy czy chociażby to czy zawsze mamy wpływ na nasze mięśnie. Poznamy działanie mięśni, ich pracę, dowiemy się czym są zakwasy. Co sprawia, że mówimy, myślimy czy rośniemy. Nie pominięto tu niczego... Bardzo rozległa wiedza nie tylko dla dzieci wczesnoszkolnych.

Wszystko to pokazane za pomocą schematów, wykresów, trików graficznych, powiększeń.
 
Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało

Książka dostępna w sprzedaży od 25 października.
Prześlij komentarz

0 Komentarze