Kapitalne zagadki Kapitana Nauka


Wrzesień to nie tylko czas końca wakacyjnej laby i powrotu do szkoły ale przede wszystkim nieuchronnie zbliżający się koniec lata. Jesień czyha tuż za rogiem. A razem z jesienią dłuuuugie wieczory, które pasuje w jakiś ciekawy sposób wypełnić zwłaszcza przedszkolakom. Dlatego przekopując internety w poszukiwaniu ciekawych łamigłówek, które moje dziewczynki uwielbiają wpadły mi w oko niezwykłe nowości, które ukazały się pod szyldem Kapitana Nauka.


Seria Kapitalnych zagadek dla małych i nieco większych Spryciarzy i Bystrzaków. Kapitalne i to dosłownie! Łamigłówki przeznaczone dla dzieci 4+ oraz 6+, czyli idealnie pasujące wiekowo do moich pociech.

Wśród zadań z jakimi przyjdzie się zmierzyć zarówno tym mniejszym jak i większym Spryciarzom i Bystrzakom są ulubione przez dzieci wyszukiwanki podobieństw i różnic, dobieranie pasującego fragmentu układanki, kodowanie, labirynty. 96 stron wypełnione od pierwszej do ostatniej łamigłówkami... ciekawymi łamigłówkami. Każda strona to inna łamigłówka do rozwiązania i choć rodzaj łamigłówek co jakiś czas się powtarza to są one tak różnorodnie i kolorowo zilustrowane, że nie ma mowy o znudzeniu się przez dziecko. Wśród obrazków dzieciaki znajdą zwierzątka, owoce, warzywa, domowe przedmioty, pojazdy, postaci z bajek, słodkości... lody, babeczki, cukierki. Taki wachlarz różnorodności sprawia, że każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie. 

Rozwiązywanie tych łamigłówek to świetna zabawa ale i nauka, świetny trening koncentracji uwagi, spostrzegawczości a także rozwijanie logicznego myślenia i umiejętności matematycznych.Myślę, że moje przedszkolaki "połkną" te łamigłówki w przeciągu chwili. I co ja biedna pocznę? Muszę szukać kolejnych ;) A może Wy macie oko na jakieś fajne i ciekawe łamigłówki i podzielicie się tytułami?


My polecamy Kapitana Nauka!


Kapitalne zagadki dla małych Bystrzaków 4+
Kapitalne zagadki dla małych Spryciarzy 4+
Kapitalne zagadki dla Bystrzaków 6+
Kapitalne zagadki dla Spryciarzy 6+


Prześlij komentarz

0 Komentarze