wtorek, 4 września 2018

Kto się chowa...

Kreatywnie w domu

Książki, w których zwierzęta wiodą główny prym na rynku wydawniczym jest sporo. Sami mamy w naszej domowej biblioteczce ich całe mnóstwo. Nic dziwnego... dzieciaki kochają zwierzaki. A zwierzaki kochają się kamuflować... można nawet rzec... to prawdziwi mistrzowie kamuflażu. Niewidoczni czują się bezpieczni. Wydawnictwo Adamada, wypuściła na rynek dwa tytuły, w których poznajemy zwierzęta, potrafiące znakomicie wtopić się w swoje otoczenie, środowisko w którym żyją... Kto się chowa na lądzie i w wodzie oraz Kto się chowa w lesie i na śniegu. Dziś będzie o tej drugiej.


Niektóre owady wyglądają jak gałązka albo…kwiat orchidei. Są ośmiornice, których skóra może przypominać piasek lub koral. Żółwie, które potrafią udawać kamienie. Zwierzęta naprawdę potrafią się maskować!

W książce schowało się aż 20 zwierzaków, a wszystkie zostały pokrótce w bardzo ciekawy sposób opisane. Nie ma tu długich opisów, wręcz przeciwnie wyselekcjonowano tylko takie informacje, które chce się pamiętać. W końcu taki przedszkolak, nie jest w stanie zapamiętać szczegółów, szczególików dotyczących zwierząt a jedynie to co go interesuje, czym mógłby pochwalić się przed kolegami czy koleżankami. Obok licznych ciekawostek zwierząt leśnych czy żyjących w klimacie podbiegunowym znalazły się ruchome elementy – okienka pozwalające odszukać czy też ukryć zwierzęcych mistrzów kamuflażu. Przyznam się, że wykonane są one po mistrzowsku. Ilustracje wykonane są w bardzo ciepłej, pastelowej kolorystyce, przyjaznej dla oka dzieciaków.

To prawdziwa gratka dla najmłodszych. Tym bardziej, że na końcu książki czeka na nich niespodzianka ;)


Polecamy!

Kto się chowa w lesie i na śnieguhttp://www.adamada.pl/


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates