O skałach i minerałach opowiada Radosław Żbikowski.


Książki z tej serii już nie raz gościły na naszym blogu i z pewnością jeszcze nie raz zagoszczą. Uwielbiamy je bo każda z książek jest inna, każda niezwykle ciekawa i każda godna uwaga. Czytanie książek z tej serii to prawdziwa przyjemność. Dzisiejszymi bohaterami jednak nie będą zwierzęta, do których zwykle przywykliśmy. Dziś będzie o skałach i minerałach.


Ogromnym plusem tego wydawnictwa jest fakt, iż seria ta nieustannie się rozrasta. Dziś na tapecie nowość. Wszystkie książki z tej serii mają prosty i trafiający do młodych odbiorców język. Bardzo przejrzysty układ... począwszy od spisu treści po każdą rozkładówkę włącznie. I te fotografie... uwielbiam je! Informację są starannie wyselekcjonowane, obecne są jedynie te najważniejsze ciekawostki.Dzisiejszą nowością nie da się nie zachwycać. W książce tej znajdziemy nie tylko podstawowe wiadomości o skałach ale i o tym jak owe skały się tworzyły, o miejscach, gdzie powstają, z czego się składają, o wspaniałych budowlach wykonanych w skałach ręką człowieka oraz o tym, jak rozpoznawać podstawowe minerały i skały występujące na Ziemi. Autor opowiada również o formach skalnych wyrzeźbionych przez wodę, wiatr i promienie słoneczne. Świat skał sjest baaardzo bogaty.


Czy wiecie czym są skały metamorficzne? Jak narodziły się tektyty i fulguryty i dlaczego są nie z tej Ziemi ? Co nazywamy geodą? Kim są niszczyciela skał i minerałów?

Podsumowując jednym zdaniem... książka ta jest pełna ciekawostek, które w przyswajalny sposób tłumaczą tajemnice skał.

Ci wyróżnia tą serię książek? To fakt, iż wszystkie książki mają prosty i trafiający do młodych odbiorców język. Bardzo przejrzysty układ... począwszy od spisu treści po każdą rozkładówkę włącznie. I te fotografie... uwielbiam je! Poza zdjęciami, mamy też liczne objaśnienia, schematy, wykresy, tabele diagramy. Informację są starannie wyselekcjonowane, obecne są jedynie te najważniejsze ciekawostki.Dla wszystkich tych, którzy zarażą się pasją i poczują chęć stworzenia własnej kolekcji autor na końcu książki podpowiada jak stworzyć własną kolekcję podają garść wskazówek.


O SKAŁACH I MINERAŁACH


https://www.taniaksiazka.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze