PUCiO na wakacjach


PUCiO to przyjaciel na dobre i na złe mojej najmłodszej pociechy. To z nim poznawała pierwsze wyrażenia dźwiękonaśladowcze, pierwsze słowa, uczyła się mówić. To z nim ćwiczyła również nowe słowa i zdania. Dziś wspólnie z PUCiEM i jego rodzinką wybrała się z na wakacje... nie odpoczywać, a poćwiczyć wymowę ;)


Emi z dziecka niemówiącego zrobiła się prawdziwą gadułą. Gada i gada całymi godzinami... czasami mam chęć wyjść z siebie i stanąć obok ;) W tym jej gadaniu najgorsze jest to, że nie zawsze do końca ją jeszcze rozumiemy. Są takie momenty, kiedy po 5 razy proszę ją o powtórzenie a i tak nie wiem o co jej chodzi. Dlatego bardzo cieszy mnie fakt wydania kolejnej książki z jej ulubionym bohaterem w roli głównej.


Co czeka na w najnowszej części PUCiA? Wakacje... pierwszy dzień wakacji, nie trzeba iść do przedszkola, można spokojnie czekać na ciocię i jej "domek na kółkach", by wspólnie wyruszyć w drogę... na Kaszuby. Piękne jeziora, czystość natury... można się zakochać. Na Kaszubach, a później nad morzem dzieje się sporo... codzienność nad jeziorem, wycieczki do lasu, grzyby, piknik na łące, rowery, namiot -  to tylko niektóre z atrakcji, o których przeczytamy. 

Co się zmieniło od poprzedniej części? To to, że dzieciaki strasznie wyrosły i tak mały Bobo nie jest już bobaskiem, ale dzielnie dreptającym maluszkiem, Pucio jakby nieco "wydoroślał". Układ stron pozostał taki sam jak w poprzednich częściach... główną część rozkładówki zajmuje śliczna ilustracja, a na samym dole mamy wyróżnione słowa, które mogą sprawiać dzieciom problem. I tu nowość... podział na grupy wiekowe z oznaczeniami jakie głoski prawidłowo powinno wymawiać dziecko w wieku 3, 4 i 5 lat. Taka mała ściąga dla rodziców. Zerkamy bowiem na wiek i sprawdzamy, czy nasze dziecko umie prawidłowo wymówić głoskę oznaczoną czerwonym kolorem.

Na końcu zawarto wskazówki dla rodziców w jaki sposób ćwiczyć z dzieckiem narządy artykulacyjne, by mowa kształtowała się prawidłowo, a ćwiczenia były przyjemnością a nie żmudną pracą.


Przygody PUCiA to doskonała książka do nauki odpowiedniej artykulacji, czyli umiejętności właściwego wymawiania poszczególnych głosek, prawdziwa skarbnica ćwiczeń, z których można korzystać w dowolny sposób.

Mam nadzieję, że to nie ostatnia część przygód naszego ulubieńca PUCiA ;)


PUCiO na wakacjach
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Autor: Marta Galewska-Kustra
Ilustrator: Joanna Kłos
Ilość stron: 40
Okładka: twarda
Rok wydania: 2018

Prześlij komentarz

0 Komentarze