poniedziałek, 3 września 2018

Puzzle progresywne FARMA

Kreatywnie w domu

Układanie puzzli nie ma limitu wiekowego... układać puzzle mogą już dwulatki, przedszkolaki, młodzież aż po dorosłych. Trzeba jedynie dobrać stopień trudności oraz odpowiednią liczbę elementów do umiejętności układającego.  Z maluchami zaczynamy od bardzo prostych zadań...  dwu- lub trzyelementowe, żeby maluch nie frustrował się niepowodzeniami. Im starsze dziecko, tym wyżej stawiamy poprzeczkę. Do układania puzzli nie zmuszamy dziecka zmuszać, ale ciekawie zachęcać. Wiadomo, nie wszystkie maluchy lubią takie zabawy. Moja 4 latka od zawsze kochała i nadal uwielbia układać puzzle, zaś o rok starsza siostra już nie koniecznie. Każde dziecko jest inne. Puzzle jednak warto układać. Puzzle ćwiczą pamięć, koncentrację, skupienie uwagi, rozwijają sprawność manualną, koordynację oko-ręka, wzmacniają poczucie własnej wartości. Dlatego dziś pokażę Wam puzzle, które na półce czekają już na moją najmłodszą pociechę.


Zestaw zawiera siedem układanek w kształcie zwierząt składających się z dużych, solidnych puzzli 2-4-5-6-8-9-12 elementowych.


Dzieci poznają 7 wesołych zwierzaków... mniejsze i coraz większe zwierzaki, świetnie nadadzą się do pierwszych porównywań mały-duży. Puzzle równie dobrze sprawdzą się przy zabawach z wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi.Puzzle te to fajna podstawa do nauki rozpoznawania i nazywania zwierząt. 

Puzzle te wykonane są z grubej tektury. Są dość pokaźnych rozmiarów także świetnie sprawdzą się już u 2latków - oczywiście zwierzątka, składające się z 2,3,4 elementów.Moje progresywne puzzle - FARMAhttps://uczyibawi.pl/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates