Atlas mitów

Mity... pamiętam jak dziś... 5 klasa podstawówki... Co prawda najstarsza moja pociecha dopiero w 2 klasie ale temat mitów przewinął się u nas dość niedawno za sprawą konkursu, w którym mój "student" wziął udział. Osobiście jednak uważam, że nie wszystkie mity są odpowiednie aby w tak młodym wieku je przedstawiać. Bogowie, magia, okrutne kreatury, paranormalne zjawiska, pół- ludzie pół-zwierzęta, krew lejąca się strumieniami.. niezła mieszanka jak na całkiem młode umysły. Z drugiej zaś strony bardzo cieszą mnie publikacje w tym temacie przeznaczone dla dzieci. I choć grzeją one miejsce na półce czekając na swój czas to są to publikacje, które warto pokazywać.


12 mitów i legend z różnych zakątków świata zawartych w jednej wielkoformatowej całości - w pięknym atlasie.  Poznacie tu bogów, herosów, ich wrogów, sprytne i fantastyczne bestie z mitologii egipskiej, nordyckiej, azteckiej, japońskiej, polinezyjskiej, słowiańskiej, greckiej, rdzennych Amerykanów, irlandzkiej, hinduistycznej, plemienia Janomamów i ludu Joruba.


90 stronic pełnych wiedzy i opowieści snutych z ust do ust przez setki lat. Każdy z 12 omawianych mitów składa się ze wstępu, który objaśnia wierzenia i mit danej kultury, jej postrzeganie świata. Każdy mit zawiera mapę ilustrującą wizję świata obecną w każdej z kultur... każda cywilizacja ma swoją wyjątkową wizję stworzenia, swoją historię. Poza mapami są też strony z opowieściami, które przybliżają konkretne mity oraz legendy, a także rozkładówki, w których znajdują się szczegółowe informacje i ciekawostki o potworach, bogacz czy narzędziach charakterystycznych dla omawianej kultury.


.
Wspaniałe wielkoformatowe wydanie, zasługujące na uwagę i pochwałę. Myślę, że jest to ciekawa lektura nie tylko dla dzieci wyższych klas podstawówki ale i starszych uczniów a nawet dorosłych.Atlas Mitów
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Thiago de Moraes
Tłumaczenie: Anna Nowak
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 96 
https://nk.com.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze