Bazgraki od Kapitan Nauka


Ostatnimi czasy moje dziewczyny pałają ogromnym zainteresowaniem do wszystkich nowości, które wychodzą spod skrzydeł Kapitana Nauka. W ogóle mnie to nie dziwi, gdyż książeczki są rewelacyjnie przygotowane pod względem wizualnym jak i pod względem merytorycznym.


Bazgraki to najmłodsze dziecko Kapitana Nauka. Seria stworzona z myślą o przedszkolakach, w skład której wchodzą 4 książeczki pełne zadań i łamigłówek. Książeczki są wielokrotnego użytku a wszystko za sprawą zmazywalnych stron. Dzieciaki rozwiązują zadania za pomocą pisaka, który bez problemu można zetrzeć nawet palcem ;)


Kartki książeczek połączone są ze sobą za pomocą spirali co ułatwia maluchom odwracanie kartek.


Różnorodne ćwiczenia i łamigłówki, które czekają na dzieciaki już po otwarciu książeczek trenują koncentrację i spostrzegawczość, ćwiczą pamięć wzrokową i orientację w przestrzeni, a przede wszystkim przygotowują do nauki pisania. Zadania w nich umieszczone zawierają wszystkie etapy nauki rysowania... począwszy od rysowania po linii wewnątrz pola ograniczonego kreskami, przez rysowanie po linii, rysowanie podstawowych kształtów, labirynty, spirale, zygzaki, po łączenie kropek czy łączenie par tych samych obiektów. Mnóstwo ciekawych zadań, przy których dzieciaki spędzą na prawdę fajnie czas.
 Zabawa z Bazgrakami idealnie sprawdzi się podczas nudy czy dłuuugich jesienno-zimowych wieczorów. 

W serii:

Bazgraki w kosmosie
Bazgraki w przedszkolu
Bazgraki w podróży 

Bazgraki wśród zwierząt


POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze