Co ma kura z jaszczura?


Co ma kura z jaszczura? Znacie pochodzenie ptaków? wilk w owczej skórze? A może owca w wilczej skórze? To tylko część pytań jakie zostały postawione w jednej z nowości Wydawnictwa Adamada. Trudne ewolucyjne zagadnienia przedstawione w taki sposób aby były dość zrozumiale dla dziecka. Nie ma tu tylko i wyłącznie naukowych haseł, faktów, nie jest przeładowana, za to pełna konkretów, ciekawostek a grafika sprawia, że książka działa na dzieci jak magnes.


Informacje są krótkie, ułożenie chronologiczne, proste rysunki, przekroje i mnóstwo porównań nie tylko pisemnych ale i graficznych, które zdecydowanie oddziaływują na wyobraźnię dzieci (z resztą nie tylko dzieci). Za każdym razem obecna jest postać dziecka aby pokazać czytelnikowi wielkość danego stworzenia.

Obrazy, zestawienia, ilustracje dopracowane w najdrobniejszym szczególe sprawiają, że książkę nie tylko ciekawie się czyta ale i ogląda. A czyta się ją z ogromnym zaciekawieniem, szybko, lekko i przyjemnie. Nie ma musu czytania jej od deski do deski, strona za stroną, można skakać, wybierać najbardziej interesujące nas fragmenty, wracać do pozostałych. Można czytać indywidualnie, czy też rodzinnie. 

Co ma kura z jaszczura? Wielka księga ewolucji to książka, w której wiek czytelników nie stanowi tu żadnego ograniczenia. Mogą ją czytać przedszkolaki z rodzicami, dzieci klas wczesnoszkolnych a nawet uczniowie szkół wyższych. Sprawdzi się zarówno w domu jak i w szkole.


POLECAMY!Prześlij komentarz

0 Komentarze