Czary-mary czyli jesienne zabawy koloramiJesień inspiruje... inspiruje do tworzenia najróżniejszych prac. Dziś będzie bardzo prosta zabawa z efektem WOW. Ale zanim dojdziemy do efektu końcowego zapraszam do wspólnej zabawy.


Do zabawy potrzebne nam będzie:
- kolorowe pisaki
- czarny marker
- koszulki na dokumenty
- papier akwarelowy (może być zwykły ale efekt będzie ciut gorszy)
- buteleczkę z atomizerem i wodą
- nożyczki
- klej


Koszulkę na dokumenty malujemy pisakami w dowolny sposób... paski, kwadraty czy inne wzorki. Spryskujemy wodą i przykładamy kartkę papieru. Możemy przyłożyć pustą kartkę a z niej później powycinać różne interesujące nas wzory, bądź też od razu narysować na niej to co chcemy i dopiero przyłożyć ją do mokrej, kolorowej koszulki. Naszym oczom ukaże się pierwszy efekt WOW.Zabarwiliśmy papier pięknymi kolorami. Magia...


Z tak kolorowego papieru możemy tworzyć różne obrazki, mozaiki i co tam jeszcze przyjdzie nam do głowy.

Możemy również nie robić z nim nic... obrazek sam w sobie wygląda świetnie!Mało było nam magii... postanowiliśmy czarować dalej... Z tak przygotowanego kolorowego papieru, wycięliśmy listki, przykleiliśmy na kartkę papieru i włożyliśmy do koszulki. Na koszulce z kolei obrysowaliśmy kontury naszych listków. Na koniec, włożyliśmy czystą, białą kartkę w koszulkę w taki sposób aby zakrywała ona kolorowe listki. Dalej to już tylko magia, którą możecie zobaczyć na końcu postu :)

Moje dzieciaki zachwycone... baaa czary-mary z liśćmi powędrowało do przedszkola, gdzie również wywołało wielkie WOW :)


Jesień daje nam moc inspiracji, których aż żal nie wykorzystać :)

https://mamajanka.blogspot.com/2018/09/poszkolne-2018-zbior-pomysow-i-pomocy.html


http://karolowamama.blogspot.com/2016/08/piatki-z-eksperymentami-zapowiedz.html

Prześlij komentarz

0 Komentarze