Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty
My jesteśmy krasnoludki,
hopsa sa, hopsa sa,
pod grzybkami nasze budki,
hopsa sa, hopsa sa,
jemy mrówki, żabkie łapki,
oj tak tak, oj tak tak,
a na głowach krasne czapki,
to nasz, to nasz znak...

Tak śpiewa nie jeden przedszkolak i na domiar tego piosenka ta nie schodzi dzieciakom z ust przez kilka lat. Krasnoludki są ulubieńcami dzieci i nigdy nie zastanawialiśmy się czy one tak naprawdę istnieją.  Ale jest ktoś, kto wie o krasnoludkach więcej niż inni... ilustrator Maciej Szymanowicz. To za jego sprawą  dzieci dowiadują się skąd tak naprawdę biorą się krasnoludki, skąd pochodzą i gdzie mieszkają, a także co je charakteryzuje, co sprawia, że ich nie widzimy, a także poznamy ich anatomiczną budowę. 


Książka pełna humoru z 465 bohaterami! Żadna inna książka nie ma aż tylu bohaterów i żadna inna nie została napisana aż tak humorystycznym językiem. 14 rozkładówek wypełnionych po brzegi małymi stworkami w czerwonych czapeczkach. Majstersztyk w każdym calu, każdym obrazku. Cudowna grafika dopracowana w najmniejszym szczególe i z największą dokładnością.
Po przeczytaniu tej książki nie zdziwią nas już znikające ciasteczka włożone do naszej kieszeni. Już wszystko stanie się jasne! Krasnoludki to bardzo rozsądne małe bestyjki! Zachęcają dzieci do uprawiania sportów... podskok wzwyż na galaretce wiśniowej oraz wyścigi w miodzie na chlebku z twarożkiem, czy chociażby zasypianie na czas możliwe jest tylko w świecie krasnoludków. Sport to nie wszystko, bowiem krasnoludki zachęcają również do robienia eksperymentów i wymyślania nowych, technologicznych rozwiązań. Przypominają, jak ciekawe jest czytanie książek oraz namawiają do wychodzenia na spacery, żeby spróbować je odnaleźć. I za to lubię tę książkę!

Bez wątpienia najlepszym działem okazał się dział pokazujący z czego tak na prawdę zbudowane są te małe istotki oraz choroby i opieka.
Podsumowując krasnoludki są jak św. Mikołaj... niby są a jednak ich nie ma... a mimo to dzieciaki bardzo wierzą zarówno w małe istotki w czerwonych czapeczka jak i pana z brodą notabene również w czerwonej czapeczce. Zbieg okoliczności?


Świetne kompendium krasnoludkowej wszechwiedzy. Minimum tekstu, maksimum obrazu, Humor pierwsza klasa. Książka dla małego jak i dużego. Do przeglądania, czytania, opowiadania, wyszukiwania i oczywiście do śmiania.


POLECAMY!


Maciej Szymanowicz
forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda
ilustrator: Maciej Szymanowicz
rok wydania: 2018
liczba stron: 28

Prześlij komentarz

0 Komentarze