Krok po kroku cd...


Krok po kroku Wydawnictwa Wilga to bardzo fajna seria książeczek dla najmłodszych, która właśnie poszerzyła się o cztery nowe książeczki. Kolorowe książeczki do wspólnego oglądania i czytania... i choć tego czytania jest tu nie za wiele to z pewnością treść przypadnie do gustu najmłodszym... krótkie, zabawne, wpadające w ucho, rymowane wierszyki.Twarda oprawa, kartonowe strony oraz zaokrąglone rogi to dodatkowe ich atuty. Ponadto są ciekawym sposobem na poznawanie świata i fajnym elementem uprzyjemniającym zabawę. Do tej pory książeczki z serii Krok po kroku pomagały dzieciom oswoić się w trudnych sytuacjach, z którymi wraz z dorastaniem przyjdzie się im zmierzyć... pożegnanie się ze smoczkiem czy pieluchą mycie ząbków czy też zasypianie.

Książeczka Koci łapci to podróż przez wierszyki i wyliczanki, które każdy z nas zna z dzieciństwa. Wyliczanki te świetnie sprawdzą się w zabawach aktywizujących maluchy manualnie. Hop do kąpieli oswaja maluchy z czynnościami, które wykonywane są przed pójściem spać. I tu okazuje się, że kąpiel to nie tylko czynność higieniczna, ale świetna okazja do zabawy i snucia niezwykłych historii.

W książeczce Mówi się dzieci poznają wyrazy dźwiękonaśladowcze. Proste teksty prowokują dzieci do powtarzania onomatopei i rozszerzają ich słownictwo. Z kolei Mój dzień dobry to relacja z całego dnia dwójki dzieci Antosia i Hani, którym towarzyszymy od porannej krzątaniny, poprzez spacer, zabawę aż do wieczornego usypiania. Dzięki tej historii dziecko poznaje nie tylko tryb dnia ale i zwyczaje, które najprawdopodobniej są podobne do jego własnych dni. 

Cała serię książeczek możecie zamówić TUTAJ.


Prześlij komentarz

0 Komentarze